HP Pavilion Laptopa SSD önerisi

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopa SSD takmayı düşünüyorum. Acaba takabilir miyim? Ayrıca yaklaşık 500GB-1TB kadar SSD lazım. Önerir misiniz? Fiyat dert değil.

Anakart M.2 destekliyorsa M.2, desteklemiyorsa HDD yerine 2.5" bir SSD takabilirsiniz. Tam olarak modelini söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam laptop modeliniz ne? Bende de Pavilion var, benimkinde M.2 girişi var mesela. Eğer aynı model ise ve SSD için bütçe sıkıntı yoksa M.2 bir SSD alabilirsiniz.

Sisteminizin modelini söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz. SATA SSD'lerden Samsung'tan şaşmayın. 1000 TL kadar bütçeniz varsa 860 EVO 1 TB öneririm.

Ben 860 EVO'nun 500 GB'lik modelini kullanıyorum. Performansından oldukça memnunum. 500 GB alan hem yazılımlarıma hem dosyalarıma yetmediği için DVD girişini söküp bir kızak yardımıyla 1 TB'lik HDD'mi de taktım.

SanDisk SSD Plus 120 GB alabilirsin.
O SSD kronik sorunlu. Yavaş yazma kronik sorunu var. Ayrıca diğer SanDisk ürünlerinde veri kaybı yaşayan kullanıcılar da oldu. TRIM uygulanarak sorun bir nebze çözülebiliyor ama yine de önermem.

Ayrıca konu sahibi 500 GB-1 TB alan istiyor.

Oyun falan oynamıyorsa 120 yeter.
Belki konu sahibi bir sürü dosya depoluyor, arşiv yapacak belki de. Profesyonel yazılımlar kullanıyor belki de. Ayrıca oyunların boyutları da öyle masum değil. Güncel oyunlar artık en az 25-30 GB alan istiyor. Üç dört tane oyun kurduktan sonra zaten SSD'nin alanı dolmuş olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı