HP Pavilion Power 15-CB0XX Şarja Takınca FPS Düşmesi

Furkan Sağsoyu

Decapat
Ben bilgisayarımı 2018 Haziranda aldım. HP Pavilion Power Laptop 15-cb0xx bilgisayarım alındığından beri FPS sorunu var. Şarj cihazımı taktığımda işlemci 0,79 GHz sabitleniyor. Çıkarırsam 2,90 GHz görüyor, bu da FPS artışı sağlıyor. CS:GO'da şarj aleti takılı iken 10-20 FPS alıyorum. Çıkarınca 130-150 arası alıyorum. Tüm güncelleştirmeleri yaptım. Nasıl çözebilirim?

{9E132F9B-32E0-4F7E-BBB9-96680BE44B5F}.png.jpg
{B29854AA-BD1A-412F-8471-4D55C404246D}.png.jpg

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri > Seçtiğiniz güç seçeneğinin yanındaki "Plan ayarlarını değiştir" > Gelişmiş ayarlar kısmında İşlemci altındaki en düşük ve en yüksek çalışma yüzdeleri kaçta acaba?

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri > Seçtiğiniz güç seçeneğinin yanındaki "Plan ayarlarını değiştir" > Gelişmiş ayarlar kısmında İşlemci altındaki en düşük ve en yüksek çalışma yüzdeleri kaçta acaba?
%100 e %50
BİOS güncellemesi yap dediler yaptıktan sonrada CPU kullanımı %100 oldu. Bilgisayar kasmaya başladı.

Konuyla ilgili midir bilmiyorum ama bir forumda bir arkadaş fişe takınca fps düştüğünü servise bildirince yeni ve daha güçlü bir adaptör gönderdiklerini böylece sorunu çözdüğünü söylüyordu.

Bataryanız takımını kullanıyorsunuz? Aynı sorun evdeki laptopda da vardı batarya bozukken kendini güç tasarrufuna alıyor du çektiğim de gayet normal di sizinki de buna benzerse çözümü kolay program aklımda değil ama yarın bakarım.

@Furkan Sağsoyu

1.Fişe takınca ve frekans düşünce adaptör ucunu laptoptan çıkarıp tekrar takıp frekansı kontrol eder misin?

2.Fişe taktığında sistemi restart edip tekrar frekansa bakar mısın?
3. Güç ayarları hangi profilde?

1 ve 2 işe yaramazsa Throttlestop ile frekansı normal haline getirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı