HP Pavilion Ultrabook 15-B029st laptop için Windows 10 sürücüleri bulunmuyor

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar tabii ki donanımlarımı yükselttim SSD ve RAM yükseltmesinden sonra 480 GB SSD ve 8 GB RAM taktırdım. Ekran kartım NVIDIA GeForce 630M artık NVIDIA'nın eski sürümlerinden biri Windows 10 geçtikten sonra bazı sürücülerin güncellenmesi için resmi HP'nin sayfasında bilgisayarımın temel sürücüleri ile ilgili Windows 10 6 bit sürümleri yok. Özellikle NVIDIA ekran kartımın Windows 10 sürümü yok tabii ki bu da ekran kartımın stabil çalışmasını tam sağlamıyor. Sizce artık model eski olduğunu için yayınlamamış olabilirler mi?

Adsız.png

GT 630M, Fermi mimarisine sahip bir ekran kartı. NVIDIA ise Fermi mimarisine sahip ekran kartları için sürücü desteğini 391.35 sürümü ile birlikte sonlandırdı. Yani 391.35'in üstünde bir sürüm kuramazsın maalesef. Bundan kaynaklı ekran kartının güncel yazılımlarla düzgün çalışmamasına da maalesef pek bir şey yapamayız.

Genel sürücüler konusunda da cihaz eski olduğundan ötürü HP desteğini kesmiş olabilir. Yine Windows 10 kullanabilirsin fakat o şekilde detaylı bir sürücü sayfasına ulaşmak zor. Windows Update bir kısmını yükleyecektir. Yüklenmeyen kısmını da aratarak bulmak gerekecektir.

Son düzenleme:
Demek ki cihaz en fazla Windows 8.1 destekliyor.
Aynen fakat Windows 10 yine de kullanabiliyorum ama çok da Windows 8 deki gibi stabil değil Bilgisayar hiç çalışmadan boşta 4GB ram yiyor mesala Tüm gereksiz arka planda çalışan uygulamaları kapatmama rağmen hani bir kaç tarayıcı açtığım da ve film izlediğim de 5,9GB Ram yiyor bende toplam da 8GB Ram var mesala eskiden çok rahat sistemimin kaldırığı PES 2014-PES 2015- PES 2016 Gibi oyunlar acayip kasıyor yüksek boyutlu kullandığım uygulamalar Windows 8 deki gibi hızlı stabil çalışmıyor sadece internete girmeme veya sınırlı boyutma işlem yapmama sebeb oluyor Tamam SSD ile Windows 10 eski cihazlar da bile hızlı açıyor çok kastırmaz ama herkesin pek bilmediği bir şey var Perfomans artmıyor aslında benim cihaz Windows 8 için üretilmiş. Bak HP nin Resmi Sayfasındaki Uzman ABD li PAUL durumu ilettiğim de bana ne yazdı İngilizce çeviri olarak atıyorum
Adsız.png

Geri
Yukarı