HP Pavillion G6 AMD Radeon HD 7400M Sürücü Yüklenmiyor

countryman

Decapat
Bilgisayar adı: HP Pavillion G6
İşlemci: AMD Phenom II P960 quad
RAM: 4 GB
BIOS: Default system BIOS
Windows 10 Pro 64 Bit (10.0 yapı 17134)
Ekran: Yonga türü ATI atombios
Bellek: 2 GB

Sorunum: Bilgisayarıma format attım, daha önceden Windows 7 yüklüydü ben güncel olması bakımından Windows 10 Pro yükledim. Aygıt yöneticisinde sürücüleri kontrol ettiğimde AMD Radeon HD 7400M series ve ATI Mobility Radeon HD 4200 series sürücülerinin yüklenmediğini gördüm. Technopat üzerinden baktığımda AMD'nin kendi sitesindeki güncel sürümleri kontrol ederek kendi kendine sorunun çözüleceğini okudum, denedim fakat sürücüler yüklenemedi. Sorun nedir? Windows 10'dan kaynaklı mıdır? Varsa çözüm nedir? Teşekkürler.

sürücü.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu kart için en son Crimson sürücüsü 16.2.1, en son Catalyst sürücüsü 15.11.1 Beta imiş. Driver arattığımda 7400M Series olarak gözükmüyor. 7430, 7450, 7470 ve 7490M olarak ayrılıyor fakat muhtemelen hepsi aynı sürücüyü kullanıyordur. Bu bağlantıdan Windows 10 için sürücüyü indirip yükleyin. Olmaz ise buradan aratıp serinin diğer kartlarının sürücüsünü deneyin. Bu arada DDU uygulaması ile kaldırıp temiz kurulum yapabilirsiniz.

Bu kart için en son Crimson sürücüsü 16.2.1, en son Catalyst sürücüsü 15.11.1 Beta imiş. Driver arattığımda 7400M Series olarak gözükmüyor. 7430, 7450, 7470 ve 7490M olarak ayrılıyor fakat muhtemelen hepsi aynı sürücüyü kullanıyordur. Bu bağlantıdan Windows 10 için sürücüyü indirip yükleyin. Olmaz ise buradan aratıp serinin diğer kartlarının sürücüsünü deneyin. Bu arada DDU uygulaması ile kaldırıp temiz kurulum yapabilirsiniz.

Çözüm
Sanırım AMD'nin HD 7000M serisi grafik kartı altyapısı olarak kullandığı GCN desteği yok olmadığı için AMD 7000M serisi için driver bulamazsın.

Geri
Yukarı