HP Pro 3500'e Windows 10 kurmak

Falcon1905

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize iyi forumlar dostlar. Elime HP Pro 3500 (i5 3470, 4 GB RAM, USB 2.0, 300W PSU...) Model bir masaüstü bilgisayar mevcut, bilgisayara Windows 10 kurmak (MBR olarak kuracağım, yani UEFI değil) ve hızlandırmak için Samsung 870 EVO SSD'sini sipariş ettim. Ürünün BIOS'una nasıl erişirim ve kurulum öncesinde ne tür ayarlar yapmam gerekir?

Son düzenleme:
Açılırken BIOS tuşunu gösteriyor zaten. Yapman gereken sistemi Windows kurulum USB'sinden başlatmak için BOOT menüsünden USB'ni seçmen.

Bios tuşu f10 olarak görünüyor, hızlı boot menüsü var mı bilmiyorum ama şart değil elbette.
Teşekkür ederim. Peki ne tür ayarlar yapmam gerekir, çünkü SSD'nin yorumlarında AHCI ve Trim ayarı gibi şeylerden bahsediliyor.
Açılırken BIOS tuşunu gösteriyor zaten. Yapman gereken sistemi Windows kurulum USB'sinden başlatmak için BOOT menüsünden USB'ni seçmen.
Gösterdiği buton hangi cihazı veya işletim sistemini boot etmek istediğimizi gösteren bir sekme.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Peki ne tür ayarlar yapmam gerekir, çünkü SSD'nin yorumlarında AHCI ve Trim ayarı gibi şeylerden bahsediliyor.

Gösterdiği buton hangi cihazı veya işletim sistemini boot etmek istediğimizi gösteren bir sekme.
Formatta onları pek kurcalamıyorum masaüstü zaten eski. Baktığım kadarıyla biosdan ahci modun seçilmesi öneriliyor. Trim ise ahci modun seçilmesiyle aktif olan bir ayar sanırım ama ssd kullanmadığımdan deneyimlemedim.

Formatta onları pek kurcalamıyorum masaüstü zaten eski. Baktığım kadarıyla biosdan ahci modun seçilmesi öneriliyor. Trim ise ahci modun seçilmesiyle aktif olan bir ayar sanırım ama ssd kullanmadığımdan deneyimlemedim.
Dün biraz göz gezdirdim. AHCI modu ile Samsung Magician yazılımında Rapid denen modu açabiliyor, bu sayede SSD’yi anormal hızlara çıkartarak ürünün sağlığını ve verileri riske atabiliyorsunuz. Trim modu ise verilerin, hücrelerden komple yok edilmesiyle hücrelere ve haliyle SSD’nin ömrüne zarar veren bir şey. Yani o belirttiğim ayarların bana pek bir yararı yok anlaşılan (Hatam varsa lütfen belirtin).

Yeni konular

Geri
Yukarı