HP ProBook 4520S harici ekran kartı bağlama

fidel

Femtopat
Merhaba.
Benim 'HP ProBook 4520S' model bir Laptop'ım var. Bazı donanım takviyeleri ile idare edecek bir seviyeye getirdim. Şu an 512 GB SSD ve 8 GB RAM ile kullanıyorum. Ayrıca harici bir monitör siparişi verdim ve bu sebeple harici ekran kartı takviyesi yapmak gibi bir niyetim var ama bana bu süreçte rehberlik edebilecek, bu iş ile ilgilenen tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-10-23 224724.png
    Ek Açıklama 2020-10-23 224724.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 71
  • Ek Açıklama 2020-10-23 224854.png
    Ek Açıklama 2020-10-23 224854.png
    7 KB · Görüntüleme: 102
ekran kartı takıcaksan leptoba her şeyini açman gerek monitör bağlıyıcaksanda ekran girişi olmalı ve parçaları olmalı maddi durumunu 2 kat aşıyor bu yüzden gidip kendine pc düz derim maddi durumunu batırır bu iş hemde ekran kartı alırken düşük model almalısın darboğaz sorunu çıkabilir ve oyunlarda drop yaşayabilirsin 8 gb ram senin leptobunu aşıyor 4 gb yeterli olur gibi işlemci için en fazla düşük model gerek ama senin pc de ekran akartı yok gibi işlemciden güç alıyor ekran kartını değiştirkende powerini değiştir eski model pc oldugundan power yetersiz aklıyor 200 tl power yetmez 700 tl lik falan gerek

ekran kartı takıcaksan leptoba her şeyini açman gerek monitör bağlıyıcaksanda ekran girişi olmalı ve parçaları olmalı maddi durumunu 2 kat aşıyor bu yüzden gidip kendine pc düz derim maddi durumunu batırır bu iş hemde ekran kartı alırken düşük model almalısın darboğaz sorunu çıkabilir ve oyunlarda drop yaşayabilirsin 8 gb ram senin leptobunu aşıyor 4 gb yeterli olur gibi işlemci için en fazla düşük model gerek ama senin pc de ekran akartı yok gibi işlemciden güç alıyor ekran kartını değiştirkende powerini değiştir eski model pc oldugundan power yetersiz aklıyor 200 tl power yetmez 700 tl lik falan gerek
Merhaba.
harici ekran kartını bağlama kararını verdikten sonra, hangi malzemeler gerekli, nasıl takılır gibi konularda videolara ve forumlara bakıyorum. ancak spesifik olarak benim kullanmış olduğum pc ile ilgili bir video göremediğimden sistem bilgileri üzerinden bu durum risk taşır mı diye endişelerim oluştu. harici ekran kartı aparatı kullanarak anakartı yakan bile olmuş. o yüzden riskin boyutunu merak ettim açıkçası.
alacağım monitörün linkini de atıyorum.biraz ileriye yatırım olsun diye alıcam.bu pc ile bu monitörden ne kadar verim alabilirim?Samsung C27HG70 27" VA Panel QLED Curved Monitör, 2K, FreeSync, 144 Hz: Amazon.com.tr
bir de ram ile ilgili söylemiş olduğunuz 8gb ram sizin pc'nizi aşıyor derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?

Arkadaşım 8 GB RAM FPS artırır ama PC 8 RAM'ı kaldırmıyor yakındaramla ilgil sorun yaşarsın ve RAM her şeye zarar verir

Yeni konular

Geri
Yukarı