HP Probook 4535S işlemci değişimi

osmnunlu

Decapat
İyi günler arkadaşlar, HP Probook 4535S kullanmaktayım artık bana yavaş gelmeye başladı bu yüzden de uygun olursa işlemcisini değiştirip RAM'ini de arttırmayı düşünüyorum. İnternetten araştırma yaptığımda ise işlemci olarak şu iki model aklıma yattı.
1-) AMD A10 4600M
2-) AMD A8 4500M
Fiyat olarak aralarında çok bir fark yok. İkinci el olarak almayı düşünüyorum. RAM olarak da şu anda Kingston 4 GB 1333 MHz RAM takılı ve bir slot boş.

İnternetten baktım fakat bu anakart hakkında pek bir şey bulamadım Watt ve soketi dikkate alarak bu işlemcileri belirledim ama tam olarak uygun olup olmadığını bilmiyorum. Uygun mudur? Eğer uygunsa şu anda kullanmakta olduğum işlemcinin fanı bu işlemci için yeterli gelir mi? Aşırı ısınma sorunu vs yaşamak istemiyorum

Anakartın desteklediği maximum RAM miktarı nedir? Eğer 8 GB ise onu da takviyelemeyi düşünüyorum.

İŞLEMCİ: AMD A6-3420M Liano 32nm
ANAKART: Hewlett-Packard 168B (Socket FS1)

Bilen üstadların yorumlarını bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı