HP ProBook mu Dell Vostro mu?

umtG

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Eve yedek olarak aile içi kullanım için bir bilgisayar bakıyorum. Aşağıda linkini bıraktığım 2 bilgisayar arasında kaldım sizce hangisi?

1. HP ProBook.
HP ProBook 450 G7 14Z32EA i5-10210U 8 GB RAM 256 GB SSD 2 GB MX250 15.6" W10H Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
256 GB SSD olmasından dolayı tereddüt ettim. Bu kasanın aynısının i7 ve 512 GB SSD olanını şu an kullanıyorum. Kasası, şıklığı güzel bence. Ancak dediğim gibi SSD'nin yetip yetmeyeceğini bilemedim.

2. Dell Vostro.
Dell Vostro 3500 FB35F85N i5-1135G7 8 GB 512 GB SSD 2 GB MX330 15.6" Ubuntu Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Bunun işlemcisinin 11.nesil ve G serisi olması performansını arttırır diye düşünüyorum. Ekran kartları arasındaki fark sadece sayıdan ibaret. Tamamen aynılar. SSD'si ise bunun içimi rahatlatmıyor değil.

Sizce bu ikisinden hangisi daha iyidir? İçinizde kullanan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Eve yedek olarak aile içi kullanım için bir bilgisayar bakıyorum. Aşağıda linkini bıraktığım 2 bilgisayar arasında kaldım sizce hangisi?

1. HP ProBook.
HP ProBook 450 G7 14Z32EA i5-10210U 8 GB RAM 256 GB SSD 2 GB MX250 15.6" W10H Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
256 GB SSD olmasından dolayı tereddüt ettim. Bu kasanın aynısının i7 ve 512 GB SSD olanını şu an kullanıyorum. Kasası, şıklığı güzel bence. Ancak dediğim gibi SSD'nin yetip yetmeyeceğini bilemedim.

2. Dell Vostro.
Dell Vostro 3500 FB35F85N i5-1135G7 8 GB 512 GB SSD 2 GB MX330 15.6" Ubuntu Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Bunun işlemcisinin 11.nesil ve g serisi olması performansını arttırır diye düşünüyorum. Ekran kartları arasındaki fark sadece sayıdan ibaret. Tamamen aynılar. SSD'si ise bunun içimi rahatlatmıyor değil.

Sizce bu ikisinden hangisi daha iyidir? İçinizde kullanan var mı?

İlk olarak 11.nesil işlemcilere güvenme çoğu işlemci 11.nesil Intel'lerden daha iyi 1. olanı alırsan daha olacağını düşünüyorum.

İlk olarak 11.nesil işlemcilere güvenme çoğu işlemci 11.nesil Intel'lerden daha iyi 1. olanı alırsan daha olacağını düşünüyorum.
2.nin 11.nesil olmasının yanı sıra G serisi olması beni cezbetti açıkçası. 1. olanın aynı kasasını zaten gündelikte kullandığım için şirket kurar gibi yine aynısını almayım heyecan olsun diye başka modellere yöneldim ama en mantıklısı da yine hp gibi duruyor fiyat performans açısından. 256GB ssdnin yeteceğine inansam gözümü kırpmam aslında.. Kararsız kaldım valla..
Öneriniz için teşekkürler. Asus, acer ve casperlara pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Fiyatının kalitesi olduğunu düşünmüyorum şahsen :) Teşekkürler yine de..

Öneriniz için teşekkürler. Asus, acer ve casperlara pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Fiyatının kalitesi olduğunu düşünmüyorum şahsen :) Teşekkürler yine de
Hocam Casper'a sıcak bakmayın fakat Asus ve Acer'ın birçok modeli iyidir ve önerilmektedir. Yani çok soğuk bakmanıza gerek yok.

Sizin de sözünüzü dinleyerek 1.yi aldım. Şansıma fiyat da artmış ben aldıktan sonra :D
Dell bilgisayarlar kaliteli ancak yüksek meblağlarda kaliteli. Benim seçenek olarak koyduğum dell vostro'nun kasası probook'a göre daha kalitesiz duruyor. Kararımda etkili olan en çok da bu oldu zaten. Neyse hayırlısı olsun bakalım. 256 ssd yeter umarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı