Elektronik HP Victus 16.1" 19999TL

Dediğim gibi arada 2100 TL fiyat farkı var ve taksitli alacak olsam bile azımsayamıyorum. Sanırım Tulpar 20.4 alacağım. Tabii yine de önerilere açığım daha indirimler bitmedi.
Hocam i7 11800h i5 12500hten yaklaşık %10-%12 daha az performanslı i7 12700h ile bariz fark var işlemci çok önemli değil ise alınabilir ama.

Hocam watt farkı çok az bir FPS farkı getiriyor birkaç FPS olarak tahmin ediyorum. DDR5 yeni bir teknoloji bunu almanız daha uzun vadeli olur ayrıca çok daha hızlı. SSD olarak da çok hızlı HP olan. İşlemciler arasında çok bariz bir fark yok gibi internete bakılırsa. Bende Monster boşta fan sesi çıkartıyor açıkçası HP Victus çok sessizdi. Ben tavsiyemi yaptım siz bilirsiniz.
Hp victus kullanıyorum boşta evet çok sessiz ama oyunlarda aynı şeyi söyleyemem:D

DDR5'in bant genişliğinin genel etkisini işlemciye yapacağını düşünürsek Monster'da MUX olması gene CPU ağırlıklı oyunlarda öne geçiriyor, TDP farkıda performansi gayet etkiliyor az etkiliyor diye bir şey yok. MUX+ TDP farkından dolayı sırf DDR5 diye dönülmesi mantıklı gelmiyor pek, 12500H daha güçlü bir işlemci bu arada 11800H'dan. Eğer işlemci gücü gerektiren bir iş vs yapıyorsanız o zaman Victus mantıklı olabilir.

Evet bir tık daha güçlü imiş i5-12500H. Ama yine de mantıklı gelmiyor çünkü sadece oyun için kullanacağım herhangi bir iş için düşünmüyorum. Monster kasası Clevo olsa almazdım kesinlikle lakin değil. Soğutması da iyidir muhtemelen. Üstüne ekranı büyük ve bu benim için kesinlikle artı. Ram testi görebilsem çok iyi olurdu bu noktada.

Evet bir tık daha güçlü imiş i5-12500H. Ama yine de mantıklı gelmiyor çünkü sadece oyun için kullanacağım herhangi bir iş için düşünmüyorum. Monster kasası Clevo olsa almazdım kesinlikle lakin değil. Soğutması da iyidir muhtemelen. Üstüne ekranı büyük ve bu benim için kesinlikle artı. Ram testi görebilsem çok iyi olurdu bu noktada.
11.nesil almak hata olur bence monster alcaksanız da 12.nesil tavsiye ederim.

Bende yaklaşık 15 gün önce i5 12500H+ 16 GB DDR5+3050 Ti versiyonunu 20'ye aldım. Gayet memnunum eğer düşünen varsa tavsiye ederim

Bakın arkadaşlar kesinlikle alın bunu. Hem ssd çok hızlı hem ddr 5 hem işlemci 12.nesil rtx 3060 var bu fiyata ekranı daha büyük çok sessiz mükemmel bir laptop kısacası fazla düşünmeden alın derim.

Geri
Yukarı