HP Victus 16 1045NT laptop oyunlarda anlık donuyor

Talisca06

Hectopat
HP Victus 16 1045NT laptop kullanıyorum.
İşletim sistemi Windows 11 16 RAM 3050 Ti ekran kartı mevcut laptopta. FIFA, Tomb Raider vs. oyunlarda 2 saniyede bir donuyor anlık FPS düşüyor. Sizce sorun nedir acaba? Her şey güncel Windows, ekran kartı bütün driverlar falan. Isı değerleri de normal.

BIOS güncel.

Bilgisi olan yok mu ?

Son düzenleme:
Daha önce bu sorunla karşılaşan görmedim hocam, internettede araştırdım ama düzgün yok. İlk önce şunu sorayim yapmışsinizdir illakide, Omen Gaming Hub ve Windows ayarlarindan cihaz tam performansta değil mi? Afterburner gibi bir uygulamayla değerleri takip edin, düşüş anı ve oncesini mümkünse fotoğrafla yollayabilir misiniz?

Daha önce bu sorunla karşılaşan görmedim hocam, internettede araştırdım ama düzgün yok. İlk önce şunu sorayim yapmışsinizdir illakide, Omen Gaming Hub ve Windows ayarlarindan cihaz tam performansta değil mi? Afterburner gibi bir uygulamayla değerleri takip edin, düşüş anı ve oncesini mümkünse fotoğrafla yollayabilir misiniz?

Nihai performans seçili. Omen programında ise performans seçili. Mevzu şu şekilde hocam 2 veya 3 saniye de bir saniyelik donma oluyor. 140 FPS iken 100e düşüyor ve sürekli oluyor bu.

Hocam driver kaynaklı sorun olduğunu fark ettim. 2 3 sürüm öncesini kurdum. 2 3 kere güncelleme geldi düzeldi şu an. Sende 2 3 sürüm öncesini kur.

Omen System optimizer var onu da kapat açık ise eğer.
Hocam driver dediğiniz omen gaming hub driverı değil mi? 2 3 sürüm öncesini nerden bulabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    235,4 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı