HP Victus 16 alınır mı?

Hocam 2x8 yerine sadece 1 tane 4'lük RAM'i çıkarıp 16 taksak nasıl olur? (4x16 şeklinde)

4+16 sağlıksız olabilir. Fakat aynı özelliklerde RAM'ler ise çalışacağını düşünüyorum. İleride keisn olarak bir 16 daha takacaksanız alın fakat almayacaksanız satıp direkt 2x8 veya 2x16 alın. Aynı şekilde 4+8 yapıp ileride 8+8 de yapabilirsiniz. Fakat dediğim gibi çalışsa bile tam verim alınamayabilir.

4+16 sağlıksız olabilir. Fakat aynı özelliklerde RAM'ler ise çalışacağını düşünüyorum. İleride keisn olarak bir 16 daha takacaksanız alın fakat almayacaksanız satıp direkt 2x8 veya 2x16 alın. Aynı şekilde 4+8 yapıp ileride 8+8 de yapabilirsiniz. Fakat dediğim gibi çalışsa bile tam verim alınamayabilir.
Sağolun hocam. Saçma gelebilir ama soramadan edemedim 2x8 ddr5 ram alsak bu laptopa olur mu yoksa ddr4 mü almamız lazım.

Sağ olun hocam. Saçma gelebilir ama soramadan edemedim 2x8 DDR5 RAM alsak bu laptopa olur mu yoksa DDR4 mü almamız lazım.

Victus 16'dan bahsediyorsak DDR 4. Bu konuda Victus 15'ten bahsedildi mi bilmiyorum ama onun için alacaksanız DDR 5.

Geri
Yukarı