Çözüldü HP victus 16-D1010NT laptopta "kulaklık aygıtının fişi takılı değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirglhn

Decapat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVL2512HCJQ-00BH1 SSD
Ekran kartı
RTX 3060 Laptop GPU
Anakart
Victus by HP Laptop 16-d1xxx
İşlemci
Intel Core i5-12500H
Arkadaşlar merhaba yeni bir laptop aldım laptop marka modeli HP victus 16-D1010NT seri numarası: 5CD219DH0D. Bilgisayarım dün geldi FreeDOS bir şeykilde Windows 10 Pro kurdum tüm driverları yükledim birkaç sorun vardı hepsini hallettim şimdi 2 tane sorunum var 1.si bilgisayardan bir türlü ses alamıyorum sağ alttaki ses simgesinin üzerinde kırmızı çarpı işareti var jak girişli bir kulaklık taktım çalışmadı fakat HyperX Cloud2 Wireless'in USB'sini taktım ve kulaklık çalıştı sanırım USB'nin içinde kendi ses kartı olduğu için. Sağ alttaki ses simgesine tıkladığımda benden 2 farklı aygıt seçmemi istiyor birisi digital Audio diğeri dijital ses ikisini de tek tek denedim ve ikisinde de aynı sorun (hoparlör, kulaklık veya kulaklık aygıtının fişi takılı değil ) bu uyarıyı alıyorum. Bir sürü driver kurmayı denedim hiçbiri bir işe yaramadı. Windows'u kurduğumda NVIDIA ses driverını kurmuştu onu sildim Realtek yükledim çalışmadı tekrar sildim NVIDIA geri yükledim yine olmadı şimdi ise aygıt yöneticisinde sadece High Definition Audio aygıtı var ama hala hoparlörlerden ses alamıyorum yardım eder misiniz hangi driverı kuracağım ne yapacağım bilmiyorum. DxDiag da ses kısmında ses kartı bulunamadı. Eğer bulunması bekleniyorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin. Yazıyor HP'nin sitesinde bilgisayarımı tanıttıkdan sonra tüm driverları yükledim şu anda karşıma bir driver çıkmıyor. Sitede victus by HP 16,1 inç dizüstü oyun bilgisayarı 16-D1 (53F53av) olarak geçiyor. Acaba bilgisayarda hoparlörmü yok böyle bir şey mümkün mü cidden merak ediyorum. Tüm ekran görüntülerini aşağıya bıraktım CMD üzerinden anakart bilgilerini öğrenmek istediğimde şöyle çıkıyor ıdentifyingnumber 5CD219DH0D name victus by HP laptop 16-D1xxx

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (1).jpeg
    24,9 KB · Görüntüleme: 79
  • WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (2).jpeg
    9,4 KB · Görüntüleme: 83
  • WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45 (3).jpeg
    11 KB · Görüntüleme: 70
  • WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.12.45.jpeg
    34,4 KB · Görüntüleme: 74
  • WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.25.19.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-09 at 18.25.19.jpeg
    24,9 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu cihazın ses driver'ında bir problem var. Geçen bir konu daha açılmıştı aynı sebepten ötürü.

Resmi HP® Sürücüleri ve Yazılımı İndirme | HP® Müşteri Desteği bu siteye girip kayıt olup cihazınızı seri numarası ile ekledikten sonra ses Driver'ini indirip kontrol eder misiniz hocam?

Önemli: Seri numarası ile cihazı kontrol ettim. Windows 10 için Driver desteği yok bu cihazda. Windows 11 temiz kurulum yapın veya direkt olarak Windows 11'e yükseltin. Hata çözülecek.
Bu cihazın ses driver'ında bir problem var. Geçen bir konu daha açılmıştı aynı sebepten ötürü.

Resmi HP® Sürücüleri ve Yazılımı İndirme | HP® Müşteri Desteği bu siteye girip kayıt olup cihazınızı seri numarası ile ekledikten sonra ses Driver'ini indirip kontrol eder misiniz hocam?

Önemli: Seri numarası ile cihazı kontrol ettim. Windows 10 için Driver desteği yok bu cihazda. Windows 11 temiz kurulum yapın veya direkt olarak Windows 11'e yükseltin. Hata çözülecek.

Son düzenleme:
Çözüm

Dediklerini uyguladım yüklemem gereken bir sürücü yokmuş hepsi yüklüymüş ses driverını dün gece burdan indirmiştim

Olumlu/olumsuz geri dönüş bekliyorum.

Agam Windows 11 Pro kurdum. Windows Update kendi neredeyse tüm driverları yükledi ve şu anda ses alabildim sonunda sorunum çözüldü. Dediğin gibi bu anakartın Windows 10 ses driverı yokmuş sanırım neden bilmiyorum ama 11'de problem yok şu an teşekkürler tekrardan. ♥

Son düzenleyen: Moderatör:
Agam Windows 11 Pro kurdum Windows Update kendi neredeyse tüm driverları yükledi ve şu anda ses alabildim sonunda sorunum çözüldü dediğin gibi bu anakartın Windows 10 ses driverı yokmuş sanırım neden bilmiyorum ama 11 de problem yok şu an teşekkürler tekrardan. ♥

Evet. Seri numarasını vermeniz büyük rol oynadı :) normalde model numarası ile işlem yapınca Windows 10'da driver gözüküyor fakat seri no ile kontrol edince uyumlu olmadığını fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı