İnceleme HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H - RTX 3060

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Son düzenleme:
Isınma kötü değil gibi. Fan sesi oluyor evet. Normal kullanımda tamamen sessiz. Fansız baya idare ediyor ama çalışınca ses var tabiki. Özellikle yüksek hızlarda belirgin sesi var.
Ekran sallanması çok sorun değil gibi zamanla ilerlemezse.
Bence asıl sorun ekran renkleri. Baskın bir yeşil tonu var ekranda. Kırmızılar ezilmiş baya. Ve net değil yazılar alışamadım bir türlü. Mat ekran diye bu kadar kötü olmamalıydı.

Düzeltme.
Isınması kötü.
Fan sesi fazla.
Ekran sallanması sorunu var.
İnsan kendi malın över de bu kadar sallamazsın bende bu laptopu düşünüyordum araştırma yaptım forumda falanda baktım ve vazgeçtim.
Isınması gayet iyi hocam sallama yok sen sallıyorsun en ağır şekilde god of war max fanda cpu 80 81 gpu 63 derece oluyor hafif oyunlarda tamamen az cpu 65 gpu 55 gibi rakamlar. Fan sesi normalde sessiz açınca max fanda biraz sesli. Ekran sallanması benim sürümde yok ryzen 5000 serisi olanlara bakmıstım daha fazlaydı. İftira atmayı bırak sanki seni çok takan vardı.

Isınması gayet iyi hocam sallama yok sen sallıyorsun en ağır şekilde God of War Max fanda CPU 80 81 GPU 63 derece oluyor hafif oyunlarda tamamen az CPU 65 GPU 55 gibi rakamlar. Fan sesi normalde sessiz açınca Max fanda biraz sesli. Ekran sallanması benim sürümde yok Ryzen 5000 serisi olanlara bakmıstım daha fazlaydı. İftira atmayı bırak sanki seni çok takan vardı.

Takmıyorsanız niye yazıyorsunuz hocam.

Ekran kartı problemini biraz daha detaylı açabilir misin, kardeşim? Böyle olduğu için böyle ama öbür türlü olsaydı böyle olurdu gibisinden? Sayende ben de intenette ikamelerini araştırabilirim böylece...

Ekran kartı problemini biraz daha detaylı açabilir misin, kardeşim? Böyle olduğu için böyle ama öbür türlü olsaydı böyle olurdu gibisinden? Sayende ben de intenette ikamelerini araştırabilirim böylece...
Hocam bir problem felan yok ben kullanıyorum bilgisayarı soğutma iyi klavye iyi bosta sessiz böyle sıkıntılar yok. Tek gördüğüm sorun oyuna girince performence modunu açıyorsunuz fanlar çalışıyor sonra quit yapsan bile fanlar çalısmaya devam ediyor program uyumu sorunu bunun haricinde sıkıntım yok. Ekranda iyi yansıma yapmıyor göz koruyucu ışın felanda varmış.

Bide pc ve adaptör fazla ağır pc toz tutuyor. Tasarım güzel.

Hocam bir problem felan yok ben kullanıyorum bilgisayarı soğutma iyi klavye iyi bosta sessiz böyle sıkıntılar yok. Tek gördüğüm sorun oyuna girince performence modunu açıyorsunuz fanlar çalışıyor sonra quit yapsan bile fanlar çalısmaya devam ediyor program uyumu sorunu bunun haricinde sıkıntım yok. Ekranda iyi yansıma yapmıyor göz koruyucu ışın felanda varmış.

Bide pc ve adaptör fazla ağır pc toz tutuyor. Tasarım güzel.
Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok.

Burada kastettiğin şeyi merak ediyorum aslında

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok.

Burada kastettiğin şeyi merak ediyorum aslında
Donanım açısından söyledim onları. Kalan donanım fiyatına göre mükemmel.

24 bine aldım hocam ben 12.nesil işlemci ddr5 6700 okuma hızlı ssd rtx 3060 gayet uygun fiyattı emsalleri 30 bin.

Kullandığın laptopu bende almayı düşünüyorum fakat internette 2.ci bir M.2 ya da normal SSD yuvası olmadığı söyleniyor bu konuda bir bilgin var mı, arkasını söküp baktın mı? Bir de bunun dışında ofis ortamında gündelik işlerde, kodlama yaparken fan ses seviyesi insanları rahatsız eder mi, ne kadar az geliyor bu konuda bilgi verebilir misin?
Arkadaşın sorduğu gibi 2. Ssd yuvası var mı?

Yok diyorlar ama vctuslarda hep var. YouTube da baktım, oradaki tüm victuslarda görünüyor SSD yükseltme videolarının. İçini açıp bakmadım daha yeni SSD almam lazım onun için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı