İnceleme HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H - RTX 3060

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Son düzenleme:
NVIDIA Denetim Masası'ndan, sistem bilgisi kısmının ekran görüntüsünü atar mısınız?

Ürünün panel numarası B156HAN08.4. Biraz araştırma yaptığınızda direkt karşınıza çıkıyor.
Bu panel eski serinin paneli. En azından E-bay gibi satış yerlerinde öyle geçiyor.

Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&o adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 GPU 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W RTX 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bir şey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Merhaba ıyı gunler, bende aynı laptopu aldım. Oyunlarda buyuk problemler yaşıyorum, donmalar FPS droplar. Benmı ayarlayamadım anlamadım, en dusuk ayarda bıle PES 21 de FPS 40 50'ye PUBG de 30 50 60'a kadar dusuyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Şu an Windows 11 kurulu FreeDOS geldı. Bende bilgisayarcıya gıttım ılk bas Windows 10 kurduk touchpad çalısmadı sonra Windows 11 kurduk touchpad çalıstı nasıl bir yol ızle meliyim? Daha yenı aldım. Oyunlarda donuyor, ıade etme aşamasına geldım. Yardımcı olursanız sevınırım. Sızın anlattıklarınız gıbı bir şeyle karşılaşmadım oyuna gırer gırmez fanda hızlanıyor, normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ıyı gunler, bende aynı laptopu aldım. Oyunlarda buyuk problemler yaşıyorum, donmalar FPS droplar. Benmı ayarlayamadım anlamadım, en dusuk ayarda bıle PES 21 de FPS 40 50'ye PUBG de 30 50 60'a kadar dusuyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Şu an Windows 11 kurulu FreeDOS geldı. Bende bilgisayarcıya gıttım ılk bas Windows 10 kurduk touchpad çalısmadı sonra Windows 11 kurduk touchpad çalıstı nasıl bir yol ızle meliyim? Daha yenı aldım. Oyunlarda donuyor, ıade etme aşamasına geldım. Yardımcı olursanız sevınırım. Sızın anlattıklarınız gıbı bir şeyle karşılaşmadım oyuna gırer gırmez fanda hızlanıyor, normal mi?

Bende hazır sistem Windows 11 Home Single sistemli olanı aldım. Driver güncelleştirmelerini yap örneğin: Intel, Windows Update. HP Support assisstant uygulamasını indir, garantiyi sorgula ve güncelleştirmeleri kontrol et. Bu uygulamada laptopun donanımlarını kontrol edebiliyorsun örneğin, SSD verimli çalışıyor mu, sistemi teste sokuyor. Sana durum belirliyor. Bunlar haricinde olmaz ise laptop sıkıntılı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios neden bu kadar basit? Gelişmiş bir sistem var ama ayar seçeneği yok hiç.

Knk bir kişi şikayet etti diye kötüleme her bilgisayar üreticisinin tüm modellerini biliyorum neredeyse insanların kullanışları etkiliyor hp de crack cok yaparsan zamanla biraz sıkıntı yaşaya biliyorsun ama bu ben yaşadım diye herkez yaşayacak değil gamegaraj 20den fazla yıldır bilgisayar sektöründe kurumsal calisiyordu artık oyuncular için calisiyor msi pahalı ama güven veren markalardan biri yani acer nitro 5 kullanan cok kişi tanıyorum bir kişi bile şikayet etmiyor neden çünkü o paraya o performans bilgisayarı alabilirsin acer diyerlerine göre ucuz ve özellikleri daha yüksek yapıyor bunun icin kasayı sert plastikten yapıyor adamda kâr etmeli

Garip bir inceleme olmuş. Ortada gereksiz övülen bir ürün ve gereksiz sövülen bir ürün var. Ayrıca belirteyim, Nitro'nun soğutması Victus'tan daha iyidir. Ekran kartının 140W olması neden sorunmuş onu anlamadım.

Not: Ekran kartı 140W anlamıştım da bu fiyata fazla zannetmiyorum olacağını.

Son düzenleme:
Açıkcası bu ürüne bu kadar vermişken 2-3 daha koyup 140 watt ve MUX switch bulunduran bir laptop almanın uzun süreli kullanım için çok daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Acer'in modelleri de gereksiz gömülmüş. Kendim bir süreliğine giriş seviyesi 5625U ve RTX 3050'li Aspire modeli deneyimleme fırsatım oldu. Benim kullandığım giriş seviyesi cihazda bile bu sorunlar yoksa nitrolarda olacağını hiç düşünmüyorum. Acer'in tüm cihazları 30 Ms değil, giriş seviyesi ürünlerde bu tarz ekranların kullanılması gayet normal. Bütçe arttıkça panel kalitesi değişiyor. Bahsedilen ürünün bütçesinde olan Acer ürünlerin de Ms değeri de 3 zaten. Kalkıpta Acer 25.000-30.000'lik cihaz da 30 Ms panel kullansa haklısınız derim ancak böyle bir durum yok. Acer'in gereksiz gömüldüğünü, HP'nin fazlasıyla abartıldığını ve incelemenin taraflı olduğunu düşünüyorum. Siz sormadan söyleyeyim şu an Acer kullanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı