HP Victus 16-D1037NT Gen kaç?

lastarchitect

Centipat
Daha fazla  
Meslek
İçmimar
Merhabalar.
HP Victus 16-D1037NT cihazımın 2 adet NVMe M2 slotu mevcut.
İki slotda Gen 4x4 müdür ? Çünkü Kingston KC3000 aldım ve tam performans alacağımdan emin olmak istiyorum.
Hepsiburada HP ürün danışmanına sordum, ikiside Gen 4 dedi fakat kanalı söyleyemedi.
SSD'yi aldığım yere danıştım, bir slotun Gen 4x4 diğer slotun Gen 3x4 olduğunu söyledi ama o da emin olamadı.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Q: Soru hdd, victus by hp dizüstü bilgisayarda sdd'ye eklenebilir mi?

• A:Cevap Hayır. 2x M.2 NVME b-tuşuna sahiptir (M-tuşu çalışmaz, genellikle içindeki çentikleri görerek görebilirsiniz, en azından 1 DEĞİL (pcie X2, NOT x4) iki çentikle gitmek istersiniz benimkinde,)
    cevaplandı1 yıl önce tarafından MLCRIP

şöyle bir şey yazılmış ama tam anlayamadım.

Kaynak: https://www.bestbuy.com/site/questi...b-ssd/6462337?searchText=nvme&sort=BEST_MATCH

belki de yeni anakartları farklıdır bilemiyorum. En iyi yol HP Müşteri Hizmetlerine sormak.

2 port'dan birisi kesin Gen4 ama ikincisi Gen3 olabilir.
Çünkü 12.Nesil işlemciler 28 PCI Express 4.0/3.0 hattına sahip. Bunun tahminen 20 tanesi 4.0 8 tanesi 3.0.
PCI Express 4.0 16 Hat doğal olarak ekran kartına ayrılıyor boşta 4 kalıyor onda SSD'ye gidiyor. Kalan PCI Express 3.0 8 hattım 4'ü gene SSD'ye gidiyor.

Farklı bir durumda bu üreticiye bağlı ekran kartına 8 hat veriliyor ve kalan 12 hat 3 tane SSD için gen 4 desteği verilebiliyor.

Q: Soru hdd, victus by hp dizüstü bilgisayarda sdd'ye eklenebilir mi?

• A:Cevap Hayır. 2x M.2 NVME b-tuşuna sahiptir (M-tuşu çalışmaz, genellikle içindeki çentikleri görerek görebilirsiniz, en azından 1 DEĞİL (pcie X2, NOT x4) iki çentikle gitmek istersiniz benimkinde,)
    cevaplandı1 yıl önce tarafından MLCRIP

şöyle bir şey yazılmış ama tam anlayamadım.

Kaynak: https://www.bestbuy.com/site/questi...b-ssd/6462337?searchText=nvme&sort=BEST_MATCH

belki de yeni anakartları farklıdır bilemiyorum. En iyi yol HP Müşteri Hizmetlerine sormak.

HP Müşteri Hizmetleri'nden iki portunda Gen 4.0 x 4 olduğunu teyit ettim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı