HP Victus 16-D1037NT vs ASUS TUF A15 FA507RM-HN095

Bütçe
28000 TL
Servise götürsem onlar halleder mi 1 günde hocam? Bir de ücretli mi olur serviste?

Ücret almıyor olmaları lazım kendin SSD ile verdiğinde ama gün bilgisi vs için kendilerini arayıp sorman lazım, yoğunluğa bağlı. Zor bir işlem değil bu arada.

Kablo buldum bağladım şu an, Windows updaeti başlaattım.
Olur umarım.

@Artoria Pendragon hocam nasıl dahili grafik kartı kullanabilirim G15'te, Ultimate RTX'i direkt bağlamak için galiba. Sadece dahiliye geçip RTX3060ı nasıl kapatabilirim?

Hocam merhaba ben 3-4 saat önce A15 serisinin 3060'lı versiyonunu aldım. Sanırım çarşamba günü gelecek. Siz bilgisayar geldiğinde ne gibi testler yaptınız? Bir de FPS değerlerini paylaşabilir misiniz?
Ek olarak hangi satıcıdan aldınız? Bazı sitelere baktım ve gpnteknoloji dışında başka satıcı yok. Amazon gibi sitede düşük puan almış bir satıcı. Eğer o saıtıcıdan aldıysanız sizde herhangi bir problem var mı şu ana kadar?

Hocam merhaba ben 3-4 saat önce A15 serisinin 3060'lı versiyonunu aldım. Sanırım çarşamba günü gelecek. Siz bilgisayar geldiğinde ne gibi testler yaptınız? Bir de FPS değerlerini paylaşabilir misiniz?
Ek olarak hangi satıcıdan aldınız? Bazı sitelere baktım ve gpnteknoloji dışında başka satıcı yok. Amazon gibi sitede düşük puan almış bir satıcı. Eğer o saıtıcıdan aldıysanız sizde herhangi bir problem var mı şu ana kadar?
Hocam merhabalar, gpnteknolojiden n11 üzerinden satın aldım bilgisayarı. 10 şubatta sipariş verdim, 11inde kargoya verildi, 12sinde elime geçti. Kargodan ürünü aldıktan sonra beklemesini açacağımı belirttim. Kargocu yanımdayken kutusunu ve kutudan çıkartarak laptopu inceledim hasar var mı diye. Bir sıkıntı yoktu. Ölü piksel testi yaptım, ölü piksel çıkmadı. W11 pro kurdum gayet düzgün çalışıyor şuan. FPS değerlerine bakmadım. Valorant 270 300 arası gidip geliyor ultra ayarlarda. RDR2 ultra ayarlarda, mux switch kapalı, performans modunda akıcı (bakmadım ama min60 fpstir, nadiren dalgalanma olabiliyor.) oynatıyor. turbo moduna alınıp mux switch açılsa 20fps artar. Ben de çok arada kalmıştım gpnteknoloji ile ilgili. Açıkçası gayet memnunm bilgisayardan. Bilgisayar boştayken de 70 derecelerde çalışabiliyor bazen. 2 negatif şey olarak: 1x16 ram olması ve 512GB'ın az olması. Hafıza problemini 1TB SSD sipariş ederek çözdüm. İleride de rami arttırırım olur biter.

Hocam merhaba, gpnteknolojiden N11 üzerinden satın aldım bilgisayarı. 10 şubatta sipariş verdim, 11'inde kargoya verildi, 12'sinde elime geçti. Kargodan ürünü aldıktan sonra beklemesini açacağımı belirttim. Kargocu yanımdayken kutusunu ve kutudan çıkartarak laptopu inceledim hasar var mı diye. Bir sıkıntı yoktu. Ölü piksel testi yaptım, ölü piksel çıkmadı. W11 Pro kurdum gayet düzgün çalışıyor şu an. FPS değerlerine bakmadım. Valorant 270 300 arası gidip geliyor Ultra ayarlarda. RDR2 Ultra ayarlarda, MUX Switch kapalı, performans modunda akıcı (bakmadım ama min60 fpstir, nadiren dalgalanma olabiliyor.) Oynatıyor. Turbo moduna alınıp MUX Switch açılsa 20FPS artar. Ben de çok arada kalmıştım gpnteknoloji ile ilgili. Açıkçası gayet memnunm bilgisayardan. Bilgisayar boştayken de 70 derecelerde çalışabiliyor bazen. 2 negatif şey olarak: 1x16 RAM olması ve 512 GB'ın az olması. Hafıza problemini 1TB SSD sipariş ederek çözdüm. İleride de RAM'i arttırırım olur biter.

Geri dönüşün için teşekkür ederim. Sanırım teknoloji işi biraz şans işi. Bazı arkadaşlarda sorun çıkmış sanırım. Bakalım bende sipariş verdim çarşamba günü elime ulaşır herhalde. Geri dönüşlerimi yazarım.

Harici grafik kartı olayını bende duydum evet hocam. Çözümü var mıdır?
"Olaylık" bir mesele değil Güç tasarufu moduna alınca Onboard ekran kartına geçer laptop bu sayede uzun süre kullanırsınız.en kötü 3050 ti max-Q bile 35 W güç tüketiyor.

Köklü bir markadır toshiba, kullanabilirsiniz gayet uzun süre gider SSD sağlığı...

Geri
Yukarı