HP Victus 16-E0004NT vs Lenovo IdeaPad Gaming 3

Bütçe
10000
İlk cihaz bu
İkinci cihazda bu.
Ağırlıklı olarak oynayacağım oyunlar Forza Horizon 4, 5, FM, BeamNG. Drive ve pes hangi cihaz daha uygun olur? Performans konusunda victus daha iyi ama ekran olarak Ideapad daha iyi kararsız kaldım fikrinize danışmak istedim.
Eğer victus modelini alırsam bir dahaki yaza 144 Hz monitör almam gerekir.
En mantıklısı bu gibi. Cpu bound oyunlarda üzer ancak.

Bütçe 10000.
Gaming laptopu tercih etmemin asıl sebebi başka işler yapabileceğim olmam dışarıda vs, ev dışında çok fazla oyun oynayacak biri değilim zaten önümüzde ki yıllar YKS var.
E hocam Asus Tuf'un i5 11. Nesil laptop 8 GB RAM'li modeli 9500 ramle 10000 yapabilirsin. Dellin i5 10200 h modeli de 9100 TL ama ekran kartı daha iyi. Modelleri sonra atarım.

En mantıklısı bu gibi. Cpu bound oyunlarda üzer ancak.
Dell G15i tercih etmemin sebebi işlemci ram ve ssd boyutu.
E hocam Asus Tuf'un i5 11. Nesil laptop 8 GB RAM'li modeli 9500 ramle 10000 yapabilirsin. Dellin i5 10200 h modeli de 9100 TL ama ekran kartı daha iyi. Modelleri sonra atarım.
İ5 serisi Tercih etmem çok fazla ısınıyor aşırı fan sesi yapmaz mı. (geçenlerde bi konuda okudum)
Dostlar bir de ekleme yapmak istiyorum ara sıra yayın açmayı da planlıyorum .

Son düzenleme:
Mux?
60hz çok fazla sorun olmaz ama insan kararsız kalmıyor da değil.
Hocam normalde oyunlarda hem dahili hem harici ekran kartı aynı anda kullanılıyor. Ama MUX içeren modellerde ya da harici monitör takılan modellerde sadece harici kart kullanılıyor. Bu espor oyunlarında FPS aşırı arttırıyor ama AAA oyunlarda çok fazla etkisi yok espor oynarsanız diye dedim.

Hocam normalde oyunlarda hem dahili hem harici ekran kartı aynı anda kullanılıyor. Ama MUX içeren modellerde ya da harici monitör takılan modellerde sadece harici kart kullanılıyor. Bu espor oyunlarında FPS aşırı arttırıyor ama AAA oyunlarda çok fazla etkisi yok espor oynarsanız diye dedim.
MUX kısacası kasa mantığı anlamına geliyor.

İdeapad'in R6 4600H 1650si var abimde ondan tercih ediyorum bu yaz ayları dışında daha önce 70 dereceyi geçtiğini görmedim belki de ilk ayları diyedir.
valla kankam sen bilirsin sadece deneyimlerimi yazayım dedim İnş hangisini alırsan uzun yıllar kullanırsın şimdiden hayırlı olsun.
Hele bir de bendeki IdeaPad'i görsen. :D R7 5800H var.
çok mu ısınıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı