HP Victus 16-E0008NT vs Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05

Bütçe
8500 TL
HP FreeDOS yani işletim sistemi yok sen kurman lazım ya da bir bilgisayarcı kurması lazım ama HP her türlü alır RTX 3050 ekran kartı var sonuçta.

Burada daha ucuz, 60 Hz ekran rahatsız etmiyorsa alınabilir. Onun dışında Lenovo alın.
Sonradan RAM takabilecekseniz.

HP 60Hz, o yüzden o oyunlardan keyif alamayabilirsiniz.
Niye keyif alamasın? Konsolda çoğu oyun 30 kare oynanıyor, insanlar zevk almadıkları için mi satılıyor? Üstelik RTX 3050'yi bu fiyata başka hangi üründe bulacak? Ileride monitör alıp ona bağlar. Ama donanım konusu bu kadar elverişli değil. Kesinlikle 3050'li laptop tercih edilmeli 1650 yerine.

Niye keyif alamasın? Konsolda çoğu oyun 30 kare oynanıyor, insanlar zevk almadıkları için mi satılıyor? Üstelik RTX 3050'yi bu fiyata başka hangi üründe bulacak? Ileride monitör alıp ona bağlar. Ama donanım konusu bu kadar elverişli değil. Kesinlikle 3050'li laptop tercih edilmeli 1650 yerine.

LoL Valorant gibi espor oyunlarından bahsetmiş, 1650 o gibi oyunlarda rahatlıkla 120 FPS'i görürken sırf 3050 yüzünden 60Hz HP mi önereyim. AAA oyunları dese haklısın, ama espor oyunları için istiyor. Burada Hz daha öne çıkıyor.

LoL Valorant gibi espor oyunlarından bahsetmiş, 1650 o gibi oyunlarda rahatlıkla 120 FPS'i görürken sırf 3050 yüzünden 60Hz HP mi önereyim. AAA oyunları dese haklısın, ama espor oyunları için istiyor. Burada Hz daha öne çıkıyor.
Baştan belirteyim CoD Warzone ultra ayarlardan falan bahsetmiş onda ultra ayarlarda 1650 ile o yenileme hızını yakalaması imkansız, yanına bile yaklaşamaz. LoL ve Valorant kısmında çok rahat 144 seviyesine erişebilir. Ben olsam 3050 alırdım. Hem daha güncel olmasından mütevellit daha uzun gidecek bir cihaz hem de daha güçlü. DLSS desteği ile 3050, ultra olmasa bile CoD Warzone'da 144 kareye erişebilir ama 1650 ile çözünürlük dahi kısılması gerekiyor. Aynı zamanda ise ileride bir monitör alarak 144Hz ve geniş ekranın keyfini 3050 ile çıkarabilir. Ama 1650'nin kartını değiştiremezsin. E-Gpu desen cihazin 4'de 3'ü kadar fiyat çıkacak. Üstelik daima e-spor oyunları oynayacak diye bir kaide de yok. Ileride ben RDR oynarım demek istediğinde yeni DLSS desteği ile istediği değerlerde çok rahat RDR deneyimi yaşayabilir. Ama 1650 için o deneyim çok da parlak değil.

Geri
Yukarı