HP Victus 16 Isı değerleri yüksek

w3ness

Centipat
Daha fazla  
Alalı tam olarak 2 hafta olan laptopum ilk başlarda boşta ortalama 40 derece idi fakat bu aralar 50-55 arası ortalama değere sahip. Valorant'ta yüksek ayarlarda ilk zamanlarda ortalama 80 derece idi (fanlar default-Auto) fakat şu an 84 derece ortalamaya sahip bazen (2-3dakika da bir) 88'lerde seyrediyor. GTA V'de ise ortalama 84 derecelerde 88'lerde takıldığı oluyor(sık sık). GPU ise 60-70 arası dolaşıyor(iki oyunda da).
Not: Priz takılı kullanıyorum
Kullanım değerleri:

Valorant CPU %30-40 / GPU %70
GTA V CPU %30 / GPU %70
@Astiva

Bu değerler normal bu arada. Cinebench R23 testi yaparken hw moitör ile ekran görüntüsü atarsanız güzel olur. Benim inceleme konumdaki yazdığınız değerleri GPU olarak anladım galiba. CPU ve GPU için yazdığınız değerler normal görünüyor.

Bu değerler normal bu arada. Cinebench R23 testi yaparken hw moitör ile ekran görüntüsü atarsanız güzel olur. Benim inceleme konumdaki yazdığınız değerleri GPU olarak anladım galiba. CPU ve GPU için yazdığınız değerler normal görünüyor.
Sizin konudaki CPU sıcaklığı. Test sonucu ise bu

Dosya Ekleri

• BNCtest.png
    BNCtest.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 146
Sizin konudaki CPU sıcaklığı. Test sonucu ise bu.

Bu testi yaparken sıcaklıklar ne durumdaydı? Puan gayet iyi görünüyor bir sorun olduğunu sanmam.

Son düzenleme:
Isı değerleri oldukça iyi duruyor bence. 90 derecenin üstüne çıkmadıkça çok kafaya takmamak gerek bence.
Konuyu uzun süre sonra tekrar hortlattım fakat yeni sekmeye falan girince 69-73lere fırlıyor(sık sık 60lara gidiyor). Boşta iken de aynı şekilde 47-50 iken sık sık 60 dereceler çıkıyor normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı