HP victus 16 vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Bütçe
Maks. 21000 TL
İleriye dönük bir işlemci arıyorsan amd ryzen 6000 serisi bir işlemci baksan daha iyi olur bence. Microsoftun yeni windowlarda ilerleyen yıllarda Microsoft Pluton güvenlik desteğitini isteyeceğini okumuştum. Şu an bu desteğin sadece ryzen 6000 seri işlemcilerde olduğunu duydum. Ayrıca yeni nesil bir işlemci olduğundan daha uzun ömürlü olur. Ama bütçem kısıtlı ve oyun oynayacam diyorsan rtx 3060 lı lenovo tercih edebilirsin.

İleriye dönük bir işlemci arıyorsan amd ryzen 6000 serisi bir işlemci baksan daha iyi olur bence. Microsoftun yeni windowlarda ilerleyen yıllarda Microsoft Pluton güvenlik desteğitini isteyeceğini okumuştum. Şu an bu desteğin sadece ryzen 6000 seri işlemcilerde olduğunu duydum. Ayrıca yeni nesil bir işlemci olduğundan daha uzun ömürlü olur. Ama bütçem kısıtlı ve oyun oynayacam diyorsan rtx 3060 lı lenovo tercih edebilirsin.
Hocam bütçe kısıtlı maalesef :(

Hocam bugün veya yarın laptop alacağım. Benim için biraz hayat memat meselesi bu durum :D o yüzden bu konunun aciliyeti var. Fikri olan insanlar 3-5 bir şeyler yazarsa sevinirim. Öncelikle mühendislik öğrencisiyim bundan dolayı mühendislik programlarını güzel çalıştıracak işlemci ve beni de en az 5-6 yıl götürecek bir laptop arayışındayım yaklaşık 2 aydır. Aşağıdaki bilgisayarlara karar kıldım.
- AAA oyunlar oynayan birisi değilim ancak ekran kartı bazı oyunlar için götürse benim için yeterli.
- İşlemcisinin güçlü ve uzun yıllar bilgisayarı akıcı bir şekilde bilgisayarı kaldırmasını istiyorum.
- Kronik problemleri olmasın yeter.

1- HP Victus 16-D1044NT 68P29EA i7-12700H 8 GB 512 GB SSD RTX3050Ti 16.1" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri ( işlemcisi iyi olduğu için bunu düşündüm, ekran kalitesi hakkında bir fikrim yok ve eğer bunu alırsam 8 GB DDR5 RAM daha eklemeyi düşünüyorum.)

2- Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 82K200WHTX Ryzen 7 5800H 16 GB 1 TB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ( ekran kartı avantajı var ama bu kadar güçlü bir ekran kartına ihtiyacım var mı bilmiyorum. İşlemcisi diğer bilgisayara göre zayıf ama 1 TB SSD ve RAM avantajı var.)

@Artoria Pendragon @messinicocugu @Radeon RX 5500M yardımcı olursanız sevinirim.

Intel Core i7-12700H çok güçlü bir mobil işlemci 5800H modeline göre İşlemci tabanlı oyunlar için avantaj yaratıyor üstüne DDR5 teknolojisiyle beraber geliyor büyük avantaj

Geri
Yukarı