HP Victus 16 vs Monster Tulpar T7 20.5

Madbane

Femtopat
Daha fazla  
Selam,

Bu 2 laptop arasında kaldım. İş yerinde genel uygulamalar için kullanacağım, arada da oyun ( MMORPG oyunlar genelde ). Masaüstü yerine geçsin istiyorum iş yerinde. Bu yüzden Monster mantıklı geliyor 17.3 inç olduğu için. Ama ekran kalitesi olsun genel konuşulan sıkıntıları olsun düşündürüyor. (servis kalitesi ya da ürünün dengesiz arızaları falan) arada 2500 lira var. HP belli zaten fiyat performans ürünü. HP'de MUX Switch yok, ekran kartı 100 watt, ekran 16.1 inç.

Hangisini almak mantıklı sizce? ( not: Çok laptop değiştiren biri değilim. Şu an kullandığımı 8 sene önce almıştım. )

Tulpar daha mantıklı, bütçe yetiyorsa bu da bakılabilir.

Selam,

Bu 2 laptop arasında kaldım. İş yerinde genel uygulamalar için kullanacağım, arada da oyun ( MMORPG oyunlar genelde ). Masaüstü yerine geçsin istiyorum iş yerinde. Bu yüzden Monster mantıklı geliyor 17.3 inç olduğu için. Ama ekran kalitesi olsun genel konuşulan sıkıntıları olsun düşündürüyor. (servis kalitesi ya da ürünün dengesiz arızaları falan) arada 2500 lira var. HP belli zaten fiyat performans ürünü. HP'de MUX Switch yok, ekran kartı 100 watt, ekran 16.1 inç.

Hangisini almak mantıklı sizce? ( not: Çok laptop değiştiren biri değilim. Şu an kullandığımı 8 sene önce almıştım. )
Hp den uzak durun derim . Bende alacaktım ilkten sonrasında yaptığım araştırmalar sonucunda hp almadım. Arkadaşın ekte aldığı asustan alacağım daha iyi ve daha kaliteli . Hp den uzak durun

Öyle olacak gibi hocam. 17.3 inç olması kalbimi çalıyor. Lakin HP de DDR 5 RAM'ler var. Yüzde 10'a kadar ekstra performans oyunlarda vs. Sıkıntı yaşayamayacağımı bilsem Monster diyeceğim. Ama gerekli gereksiz çok şikayetler olunca işte. Yok mu bu Monster'ı baltalayacak biri :p?

Baltalayacaklar yakında gelirler, 20.5'in herhangi bir sorunu yok sorunlu olanlarin geneli Clevo kasalar, DDR5'in oyunlarda %10a kadar bir artısıda yok. MUX ve 40W ile rahatça geçer performansta.

Öyle olcak gibi hocam. 17.3 inç olması kalbimi çalıyor. Lakin Hp de DDR 5 ramler var. Yüzde 10 a kadar ekstra performans oyunlarda vs. Sıkıntı yaşayamayacağımı bilsem Monster dicem. Ama gerekli gereksiz çok şikayetler olunca işte. Yok mu bu Monsterı baltalayacak biri :p ?
emin ol ddr5 in hiç bir faydası yok hp de ekran kartı 95W ve mux switch yok lakin yine ayni örneği vereyim benzer özellikli ASus ta ekran kartı 115+25 140 W ve mux switch var yani ddr5 falan olmasi cok bi anlam ifade etmiyor diğer bilesenler ile

emin ol ddr5 in hiç bir faydası yok hp de ekran kartı 95W ve mux switch yok lakin yine ayni örneği vereyim benzer özellikli ASus ta ekran kartı 115+25 140 W ve mux switch var yani ddr5 falan olmasi cok bi anlam ifade etmiyor diğer bilesenler ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama testler fark var diyor. Mux switch + 45 Watt kadar değildir elbet

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama testler fark var diyor. Mux switch + 45 Watt kadar değildir elbet
şundan bahsediyorum elbette yeni teknoloji ile fark var fakat hp de kullanılan ekran kartı ve islemci o kdr düşük değerli ki ddr5 özelliğinin bir anlami yok

Yeni konular

Geri
Yukarı