HP Victus D16 laptopta uzun süre oyun oynamak laptopa zarar verir mi?

Lilithiesmoi

Femtopat
Merhaba yeni notebook aldım. HP Victus D16 marka ve ilk defa dizüstü bilgisayar kullanıyorum. O yüzden aklımda sorular var. Uzun süre oyun oynamak zarar verir mi ya da bilgisayarda oyun açıkken fanların çalışması sorun olur mu? Ya da şarja takılı uzun saatler oyun oynamak sorun yaratır mı?
512 SSD, 16 GB RAM ve RTX 3050 Ti.

Merhaba Zaten oyundayken fazla ısınmaması için fanlar otomatikman çalışır bende de laptop var uzun saat oynarsan fazla sıkıntı olmaz ama ara sıra dinlendirmeni öneririm.

Merhaba yeni notebook aldım. HP Victus D16 marka ve ilk defa dizüstü bilgisayar kullanıyorum. O yüzden aklımda sorular var. Uzun süre oyun oynamak zarar verir mi ya da bilgisayarda oyun açıkken fanların çalışması sorun olur mu? Ya da şarja takılı uzun saatler oyun oynamak sorun yaratır mı?
512 SSD, 16 GB RAM ve RTX 3050 Ti.
Hayır hiçbir zararı olmaz yani adı üstünde gaming laptop gaming adı altındaki bilgisayarları istediğiniz kadar oynayabilirsiniz hiçbir sorun olmaz

Victus'un en üst modelini kullanıyorum. Oyun bilgisayarı olduğu için prize takılı olmadığında performans kaybı oluyor zaten oyunlarda. Fanların çalışmasında da sorun olmaz zaten bunun için varlar. Isınma sorunu zaten yok victuslarda, soğutma kalitesi iyi. RTX3060 RDR2 ultra ayarlarda 65° görüyor.

Victus'un en üst modelini kullanıyorum. Oyun bilgisayarı olduğu için prize takılı olmadığında performans kaybı oluyor zaten oyunlarda. Fanların çalışmasında da sorun olmaz zaten bunun için varlar. Isınma sorunu zaten yok Victus'larda, soğutma kalitesi iyi. RTX3060 RDR2 Ultra ayarlarda 65° görüyor.

Hocam bende ASUS var ara sıra fazla ısınabiliyor sizce en yüksek sicaklik kac olmali artik laptopu dinlendir anlaminda?

Oyun açıkken fanların çalışmaması büyük sorun. İstediğiniz gibi oynayın bir miktar yıpranacaktır ama önemli değil.

Sarja takılı olmadığı sürece cihaz tam performansini vermez zaten ve pil ömrü içinde şarjda kullan, habire doldur boşalt yapma. Uzun süre oynamanda sıkıntı yok, sadece sıcaklıkları dikkat et cihaz hava alacak durumda dursun ve zamanı geldiğinde bakımlarını yaptır.

Geri
Yukarı