HP Victus laptop 16 - E1007NT hangi RAM uyumlu?

Bütçe
20,000
Sabit.

Hocam tam markasına göre nasıl bulabilirim? Yardımcı olur musun?
Notebook RAM diye aratırsanız orada bulduğunuz DDR5 ramlerin tamamı uyumlu olur. Sadece zorunlu olmasa da önerim MHz değerlerinin iki RAMde de aynı olması performansı tam alabilmeniz adına. Örnek olarak aşağıdaki rami bırakıyorum bu tarz herhangi bir RAM işinizi görür.

Notebook RAM diye aratırsanız orada bulduğunuz DDR5 RAM'lerin tamamı uyumlu olur. Sadece zorunlu olmasa da önerim MHz değerlerinin iki RAM'de de aynı olması performansı tam alabilmeniz adına. Örnek olarak aşağıdaki RAM'i bırakıyorum bu tarz herhangi bir RAM işinizi görür.

CL değeri önemli mi?

CL değeri önemli mi?
Diğer RAMinizle aynı olması ve düşük olması daha avantajlı olacaktır hocam. Ama kritik değil yani kullanabilirsiniz. Önemli olan soket uyumu. DDR5 soketiniz varsa sadece DDR5 soket RAM kullanabilirsiniz. Kalan değerler sistemin çalışıp çalışmamasını değil, performansınızı etkiler.

Bu arada şunu da ekleyeyim ne kadar kötü performansta RAM upgradei yaparsanız yapın, dual channel çift ram her zaman single channel tek RAMden daha fazla performans verir.

Diğer raminizle aynı olması ve düşük olması daha avantajlı olacaktır hocam. Ama kritik değil yani kullanabilirsiniz. Önemli olan soket uyumu. DDR5 soketiniz varsa sadece DDR5 soket RAM kullanabilirsiniz. Kalan değerler sistemin çalışıp çalışmamasını değil, performansınızı etkiler.

Bu arada şunu da ekleyeyim ne kadar kötü performansta RAM upgradei yaparsanız yapın, Dual channel çift RAM her zaman Single channel tek RAM'den daha fazla performans verir.

Teşekkür ederim. Hayırlı olsun bana o zaman. :D

Bu laptopun ekranı sallanıyor bilgin olsun.

Fazla taşımazsan sorun olmaz.

Herhangi bir DDR5 olur marka fark etmez MHz aynı olsun dikkat et.

Hocam marka aynı olmayınca mavi ekran veriyor. Tabii bu laptop hakkında konuşmadım ama en iyisi servisten bir tane daha 8 almak. Eniştemde dediğim gibi yapmıştı sorun yaşamadı.

Geri
Yukarı