HP Victus laptop 16 - E1007NT hangi RAM uyumlu?

Bütçe
20,000
Benim laptopta yarın gelecek sürücülerini otomatik mi güncelliyor yoksa tavsiye ettiğin bir şey var mı?
HP sitesinde 3-4 driver var onları indirebilirsin onun harici bütün driverler windows updateden geliyor. dün de mesela bios güncellemesi gelmiş tekrardan windows updateden geldi güncelledim.
laptop yanında keşke driverler olan usb gönderselerdi iyi olurdu monster da gönderiyorlar mesela da hp de yok. hp asistanı var onu web sitesinden indirip kurarsan da driverleri kontrol ediyor kuruyor kendisi.

HP sitesinde 3-4 driver var onları indirebilirsin onun harici bütün sürücüler Windows Update'den geliyor. Dün de mesela BIOS güncellemesi gelmiş tekrardan Windows Update'den geldi güncelledim.
Laptop yanında keşke sürücüler olan USB gönderselerdi iyi olurdu Monster da gönderiyorlar mesela da HP de yok. HP asistanı var onu web sitesinden indirip kurarsan da sürücüleri kontrol ediyor kuruyor kendisi.

https://www.hepsiburada.com/crucial...g48c40s5-notebook-ram-bellek-p-HBCV00002DM57S hocam bunu sipariş verdim uyumlu olur mu?

Aynı RAM'dan takman lazım farklı markaların RAM'larını aynı yerde toplama DDR5 SO-DIMM RAM o da cihazına uygun ama biri Samsung biri Crucial olacak tam performans alamayabilirsin mavi ekran bile verme oasılığı var.

Hocam laptop geldi RAM uyumlu şekilde çalışıyor sıkıntı yok. Ekran görüntü kalitesi biraz kötü gibi geldi ya da ayar falan mı yapmak gerekiyor?

Aynı RAM'dan takman lazım farklı markaların RAM'larını aynı yerde toplama DDR5 SO-DIMM RAM o da cihazına uygun ama biri Samsung biri Crucial olacak tam performans alamayabilirsin mavi ekran bile verme oasılığı var.

Hocam bir sıkıntı daha var Windows 11'den kaynaklı olduğunu söylediler. Kulaklık takınca sesler boğuk geliyor.

Son düzenleme:
Hocam laptop geldi RAM uyumlu şekilde çalışıyor sıkıntı yok. Ekran görüntü kalitesi biraz kötü gibi geldi ya da ayar falan mı yapmak gerekiyor?

Hocam bir sıkıntı daha var Windows 11'den kaynaklı olduğunu söylediler. Kulaklık takınca sesler boğuk geliyor.
ekran kısmında normal bir laptop, ekranı sadece 144 hz piksel sayısını aynı tutup ekranı büyüttükleri için kötü geliyor olabilir 15,6 inç laptop ile karşılaştırırsan onun bir tık gözüne iyi gibi gelmesi normal, ses boğuklundan bahsetmişssin ben öyle bir sorunla karşılaaşmadım windows 11 ile uyumsuz çalışıyor diye ilk defa senden duyuyorum win 10 ila 11 arasında yazılım vs. olarak pek br fark yok zaten makyaj farkı diyeyim basitçe driverleri vs. kurdun mu ? ekran yenileme falan ayarlardan manuel bir şekilde düzelttin mi ?
Güncelleştirmelerden güncellemeleri ve kalite güncelleştirmelerini kontrol et. HP asistan uygulaması var oradan da bir kaç driver var onlarıda kurabilirsin.
windows 11 pro kullanıyorum sorunla karşılaşmadım.

Adsız.png
Adsız.pngwadqwe.png

Son düzenleme:
Ekran kısmında normal bir laptop, ekranı sadece 144 Hz piksel sayısını aynı tutup ekranı büyüttükleri için kötü geliyor olabilir 15,6 inç laptop ile karşılaştırırsan onun bir tık gözüne iyi gibi gelmesi normal, ses boğuklundan bahsetmişssin ben öyle bir sorunla karşılaaşmadım Windows 11 ile uyumsuz çalışıyor diye ilk defa senden duyuyorum Windows 10 ila 11 arasında yazılım vs. olarak pek br fark yok zaten makyaj farkı diyeyim basitçe sürücüleri vs. kurdun mu? Ekran yenileme falan ayarlardan manuel bir şekilde düzelttin mi?
Güncelleştirmelerden güncellemeleri ve kalite güncelleştirmelerini kontrol et. HP asistan uygulaması var oradan da birkaç driver var onları da kurabilirsin.
Windows 11 Pro kullanıyorum sorunla karşılaşmadım.

Eki Görüntüle 1538102Eki Görüntüle 1538111

Hocam 3.5mm jack kullandığım için böyle bir sorun yaşamış olabilir miyim?

Hocam 3.5mm jack kullandığım için böyle bir sorun yaşamış olabilir miyim?
Bende 3.5 jak kullanıyorum USB kulaklıkolsa onlarda genelde kendi DAC+AMP falan oluyor bilgisayarın yazılımları pek etki etmiyor. kullandığın müzik kulaklığı dimi ? oyuncu kulaklığı kullanıyorsan onlar zaten biraz sesleri vokal falan veriyor boğuk gibi alıştığının dışında ses gelmesi normal onlar müzik için değil oyun oynamak için tasarlanmış şeyler. müzik kulaklığı kullanıyorsan normal sayılmaz boğuk gelmesi.

Bende 3.5 jak kullanıyorum USB kulaklıkolsa onlarda genelde kendi DAC+AMP falan oluyor bilgisayarın yazılımları pek etki etmiyor. Kullandığın müzik kulaklığı değil mi? Oyuncu kulaklığı kullanıyorsan onlar zaten biraz sesleri vokal falan veriyor boğuk gibi alıştığının dışında ses gelmesi normal onlar müzik için değil oyun oynamak için tasarlanmış şeyler. Müzik kulaklığı kullanıyorsan normal sayılmaz boğuk gelmesi.

SteelSeries Arctis 3 var. Yani arkadaşın PC sindeki kadar sesleri net vermiyor. Windows 11 kaynaklı olabilir mi? Hala anakartıma uygun Realtek sürümüne ulaşamadım. Sana ulaşabileceğim Discord var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı