HP Victus laptop alınır mı?

Bütçe
8500
Hocam kusura bakmayın lütfen. Kişisel iletişim kurmak istemiyorum. Buradan sorularınızı sorabilirsiniz. Sırasıyla cevaplamaya çalışırım :).
Ne demek hocam kusuru yoktur, kişisel tercih saygı duyarım :) cihazda oynadığınız en yüksek oyundan örnek vererek ısınma derecesini söylemeniz mümkün mü acaba

Ne demek hocam kusuru yoktur, kişisel tercih saygı duyarım :) cihazda oynadığınız en yüksek oyundan örnek vererek ısınma derecesini söylemeniz mümkün mü acaba
GTA 5(Ultra Ayarlar)= 3 saat 84 derece.
Rise of Tomb Raider (Ultra Ayarlar)= 2 saat 82 derece.
F1 2021(Ultra Ayarlar) = 2 saat 86 derece.

Isınmalar hep bu derecelerde. Oyun oynarken ısınma bölgesi ortada olduğundan dolayı elinizi hiç rahatsız etmiyor. Fakat sınırları zorlayınca illaki 90 derecelere yaklaşacaktır diye düşünüyorum. Fakat bu da gaming laptoplar için normal değerler. Bu arada hızlı bir şekilde ısınıyor. Fakat yükseldikten sonra sıcaklığı sabit tutmayı başarıyor.

Isınmalar hep bu derecelerde. Oyun oynarken ısınma bölgesi ortada olduğundan dolayı elinizi hiç rahatsız etmiyor. Fakat sınırları zorlayınca illaki 90 derecelere yaklaşacaktır diye düşünüyorum. Fakat bu da gaming laptoplar için normal değerler. Bu arada hızlı bir şekilde ısınıyor. Fakat yükseldikten sonra sıcaklığı sabit tutmayı başarıyor.
Undervolt denilen bir işlem ile sanırım 80 dereceye sabitlenebilir sıcaklığı. Özet olarak kullanımınızı göze alarak eksi yönlerini yazmanız mümkün mü? Ekranı 16.1 onun hakkında sorun yaşadınız mı acaba

Undervolt denilen bir işlem ile sanırım 80 dereceye sabitlenebilir sıcaklığı. Özet olarak kullanımınızı göze alarak eksi yönlerini yazmanız mümkün mü? Ekranı 16.1 onun hakkında sorun yaşadınız mı acaba
Undervolt işlemleri hakkında bilgim yok açıkcası. Ekranı maalesef kötü. 60Hz ve renk gamutu düşük. Fakat 900€'luk bir gaming laptopu düşününce fiyatına göre bu oluyor. Bana yetiyor açıkcası. Fakat CS GO gibi oyunlar oynayacaksanız yetersiz gelecektir. 16.1 ekran tam istediğim gibi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. En boy oranından dolayı 15.6'ya göre ekranda daha fazla içerik görmeyi sağlıyor. Ekranda söylendiği gibi wobbling sıkıntısı var. Bazı kullanıcılar çok şikayetçi bu durumdan fakat beni rahatsız edecek bir duruma rastlamadım. Sonuçta laptopu masaya koyup kullanıyoruz. Ekranı tutup da mancınıkla fırlatacak gibi sallamıyoruz sürekli. Gövde plastik fakat kaliteli. Bu bütçelerde yine normal. Bazen iz bırakabiliyor.

Undervolt işlemleri hakkında bilgim yok açıkçası. Ekranı maalesef kötü. 60Hz ve renk gamutu düşük. Fakat 900€'luk bir Gaming laptopu düşününce fiyatına göre bu oluyor. Bana yetiyor açıkçası. Fakat CS:GO gibi oyunlar oynayacaksanız yetersiz gelecektir. 16.1 ekran tam istediğim gibi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. En boy oranından dolayı 15.6'ya göre ekranda daha fazla içerik görmeyi sağlıyor. Ekranda söylendiği gibi wobbling sıkıntısı var. Bazı kullanıcılar çok şikayetçi bu durumdan fakat beni rahatsız edecek bir duruma rastlamadım. Sonuçta laptopu masaya koyup kullanıyoruz. Ekranı tutup da mancınıkla fırlatacak gibi sallamıyoruz sürekli. Gövde plastik fakat kaliteli. Bu bütçelerde yine normal. Bazen iz bırakabiliyor.

Teşekkürler ederim hocam bilgilerin için

VICTUS BY HP 16-E0015NT RYZEN 7 5800H 3.2GHZ-16GB-1TBSSD-16.1''RTX3050TI 4GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Bu cihaz ile Asus Strix G15 Amd Ryzen 7 5800H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Bu cihaz arasında modelleme, mimari programlar için hangisini tavsiye edersiniz? Victus ile bu tarz programlar deneyimlediniz mi?

Maalesef mimari programlar deneyimlemedim. Bu konuda tavsiye vermem yanlış olur. Fakat genel olarak ASUS'un ROG serisi için kaliteli diyorlardı. ASUS 144 Hz fakat 3050. HP 60Hz fakat RTX 3050Tİ. Burada seçim tamamen sizin. Bunlar dışında ROG'un kasa kalitesi daha iyidir diye düşünüyorum. Fakat siz yine de deneyimli birisine başvurun.

Maalesef mimari programlar deneyimlemedim. Bu konuda tavsiye vermem yanlış olur. Fakat genel olarak ASUS'un ROG serisi için kaliteli diyorlardı. ASUS 144 Hz fakat 3050. HP 60Hz fakat RTX 3050Tİ. Burada seçim tamamen sizin. Bunlar dışında ROG'un kasa kalitesi daha iyidir diye düşünüyorum. Fakat siz yine de deneyimli birisine başvurun.
Çok teşekkür ederim.

Hayır. Wobbling çok az var. Isınma sorunu hiç yok. Laptopu bizzat kullanmaktayım. Lütfen kullanmadığınız laptop modeli hakkında bu kadar keskin yorumlar yapmayın. Ayrıca Intel işlemciler daha çok ısınıyor.

Tamamen eski nesil parçalar bulunduran bir laptop. 2021 yılında yeni nesil laptop alınması daha faydalı olur.
HP Victus kesinlikle alınabilir. Aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.
Hocam nasıl cihazdan hala memnun musunuz? Isınma, donma vs. problem yaşadınız mı ? Yada kasa, anakart kalitelerinden muzdarip oldunuz mu ?

Aklımda bu ürünü almak var o yüzden soruyorum.

Alternatif olarak da bu cihaz var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam nasıl cihazdan hala memnun musunuz? Isınma, donma vs. problem yaşadınız mı? Ya da kasa, anakart kalitelerinden muzdarip oldunuz mu?

Aklımda bu ürünü almak var o yüzden soruyorum.

Alternatif olarak da bu cihaz var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hangisini aldınız bende Victus ile Asus ROG arasında kaldım.

Geri
Yukarı