HP Victus laptop BIOS Update sırasında siyah ekran

Dogsed

Femtopat
Daha fazla  
HP victus laptopum BIOS F10 rev a güncellemesi aldı. HP asistandan güncellemeyi onayladım ve başladı yüklüyordu. Mutfağa gittim ve geldim bilgisayar açık(fanlar dönüyor bazen duruyor sonra tekrar dönüyor) ekran siyah. Tekrar açıp kapattım olmadı. Recovery moda sokmayı denedim olmadı. En son flashla BIOS recoverye alayım dedim HP'nin yazılımı indiriyorum driver bölümünden ama açılmıyor ve flasha yazamıyorum. Program neden açılmıyor anlamadım kafayı yiyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    91,9 KB · Görüntüleme: 156
Merhabalar Dogsed😊,
Victus by HP E0015NT model PC'ye sahibim. 1 saat önce PC'yi açtığımda HP'nin kendi programı üzerinden F10 rev. güncelleme bildirimi aldım. Güncellemeyi onayladım. Ekran başında bekledim yükleme ekranı geldi gayet normal bir şekilde devam etti, ilk otomatik yeniden başlatma sonrası orada da güncelleme devam etti 2. otomatik yeniden başlatma sonrası yaşadığınız problemin aynısı oldu. Güç ışığı yanar bir vaziyette siyah ekranda yaklaşık bir 15 dakika kadar kaldı. Bunun üzerine resmi HP yetkili servisi ile yaptığım görüşme sonucu telefon üzerinden yönlendirerek bazı tuş kombinasyonları ile BIOS'un recovery moduna girmeye çalıştık. Hiçbir şekilde bir çözüm alamadık. En son resmi onarım merkezine davet ettiler kayıt oluşturuldu. Yabancı kaynaklardan baktığım kadarıyla aynı sorundan muzdarip olan birçok insan var. Bir sonuca varırsam sizi bilgilendiririm veya bir sonuca vardıysanız bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler... 😊😊
Merhabalar dogsed😊,
Victus by HP E0015NT model PC'ye sahibim. 1 saat önce PC'yi açtığımda HP'nin kendi programı üzerinden F10 rev. Güncelleme bildirimi aldım. Güncellemeyi onayladım. Ekran başında bekledim yükleme ekranı geldi gayet normal bir şekilde devam etti, ilk otomatik yeniden başlatma sonrası orada da güncelleme devam etti 2. otomatik yeniden başlatma sonrası yaşadığınız problemin aynısı oldu. Güç ışığı yanar bir vaziyette siyah ekranda yaklaşık bir 15 dakika kadar kaldı. Bunun üzerine resmi HP yetkili servisi ile yaptığım görüşme sonucu telefon üzerinden yönlendirerek bazı tuş kombinasyonları ile BIOS'un recovery moduna girmeye çalıştık. Hiçbir şekilde bir çözüm alamadık. En son resmi onarım merkezine davet ettiler kayıt oluşturuldu. Yabancı kaynaklardan baktığım kadarıyla aynı sorundan muzdarip olan birçok insan var. Bir sonuca varırsam sizi bilgilendiririm veya bir sonuca vardıysanız bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler... 😊😊

Güncelleme: HP'nin sitesinde ve başka yabancı kaynaklarda Victus dışında başka HP modellerinde de F10 rev. A BIOS güncellemesi sorundan muzdarip olan yüzlerce kişi mevcut. Bazı insanlar recovery BIOS USB boot yaparak eski BIOS'a dönebilmişler. Ben servise gönderdiğim için deneyemedim. Victus için;
Başka bir bilgisayar üzerinden F09 BIOS'u HP resmi sürücüler bölümünden temiz bir USB'ye boot ettikten sonra;
1) Güç adaptorünü bağlayın.
2) Oluşturduğunuz recovery BIOS USB'sini Pc' ye takın.
3) Windows tuşu + B tuşuna basılı tutun. Basılı tutarken güç(Power) tuşuna basın ve güç tuşunda ışık yanınca elinizi sadece güç tuşundan çekin. Fakat Windows tuşu + B tuşuna basmaya devam edin.
4) Recovery ekranı karşınıza gelecektir.
HP resmi sitesinde öneri bu şekildedir. F10 rev. A güncellemesi yapmamış olanlarınız varsa yapmayıp beklemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Merhaba,
Bende victus kullanıcısıyım. F10 güncellemesini yapmadım ancak windows güncellemeleri gelmeye devam ediyor. Haliyle sadece erteleyebiliyorum. Umarım kısa zaman içerisinde problemi çözüme kavuşturabilirler. Yabancı gruplardan gördüğüm kadarıyla problem herkeste devam etmekte. Çözüm ise güncelleme yapmamaktan ibaret.

HP victus laptopum BIOS F10 rev a güncellemesi aldı. HP asistandan güncellemeyi onayladım ve başladı yüklüyordu. Mutfağa gittim ve geldim bilgisayar açık(fanlar dönüyor bazen duruyor sonra tekrar dönüyor) ekran siyah. Tekrar açıp kapattım olmadı. Recovery moda sokmayı denedim olmadı. En son flashla BIOS recoverye alayım dedim HP'nin yazılımı indiriyorum driver bölümünden ama açılmıyor ve flasha yazamıyorum. Program neden açılmıyor anlamadım kafayı yiyeceğim.
Hocam dosyayı açabildiniz mi ? 2 Bilgisayardan denedik tepki vermiyor hiçbir şekilde.

Hocam dosyayı açabildiniz mi ? 2 Bilgisayardan denedik tepki vermiyor hiçbir şekilde.
Merhaba,

Bios exe dosyasını açamayan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Linkte bulunan zip dosyasını indirin ve masaüstüne çıkarın. (link)
USB flash belleğinizi fat32 olacak şekilde formatlayın.
Masaüstüne çıkardığınız 3 adet dosyayı flashın içerisine aktarın.
USB yi yeniden adlandırarak adını " HP_TOOLS " yapın.
Artık usb hazır.

Bios için yapılması gereken işlemleri bilmiyorsanız linkte bulunan youtube videosundan yardım alabilirsiniz. (link youtube)

Bu adımlar Victus Türkiye Kullanıcıları telegram grubundan alınmıştır. Sorumluluk bana ait değildir. Bilginize.

Dipnot: Windows 11 kullanan Victus kullanıcıları derhal windows 10'a dönüş yapması önerilmektedir. Aksi taktirde BIOS sürümünüzü F09 yapsanız bile internet bağlantısından sonra tekrardan BIOS F10 için update gelecek ve kısır döngüye gireceksiniz.
Tekrar merhaba arkadaşlar aklıma geldikçe bilgi eklemesi yapıyorum.
Yukarıdaki ilk mesajımda bahsetmiştim, güncelleştirmeler indirildi ve erteliyorum sürekli diye.

İndirilmiş olan güncelleştirme sahibi kullanıcılar bilgisayarlarındaki güncelleştirmeyi aşağıdaki yöntemi takip ederek silebilir. (güncelleştirmeler indirilmiş ve sürekli erteleyen kullanıcılar içindir)

Aşağıdaki konuma gelin ve içerisindeki dosyaları silin.
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
Silme işleminin ardından yapmanız gereken diğer adım windows güncelleştirmelerini kapatmak olacak. Önce tekrar güncelleştirmeleri denetlememesi için bağlantınızı derhal koparın.

Ardından yapmanız gereken bir diğer işlem aşağıda verilmiştir.
Win + R
services.msc
Açılan sayfada windows update' i bulun ve sağ tıklayıp özelliklere gelin.
Başlangıç türünü devre dışı seçin.
Kurtarma kısmına gelip hata kısımlarının karşılarını "Eylem Yürütme" olarak ayarlayın ve bir altındaki kısmı 60 gün olacak şekilde ayarlayın.

Bu problem giderilene kadar update kısmını açmamanız victus bilgisayarınızın sağlığı açısından iyi olacaktır.
Merhaba,

Bios exe dosyasını açamayan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Linkte bulunan zip dosyasını indirin ve masaüstüne çıkarın. (link)
USB flash belleğinizi fat32 olacak şekilde formatlayın.
USB yi yeniden adlandırarak adını " HP_TOOLS " yapın.
Artık usb hazır.

Bios için yapılması gereken işlemleri bilmiyorsanız linkte bulunan youtube videosundan yardım alabilirsiniz. (link youtube)

Bu adımlar Victus Türkiye Kullanıcıları telegram grubundan alınmıştır. Sorumluluk bana ait değildir. Bilginize.

Dipnot: Windows 11 kullanan Victus kullanıcıları derhal windows 10'a dönüş yapması önerilmektedir. Aksi taktirde BIOS sürümünüzü F09 yapsanız bile internet bağlantısından sonra tekrardan BIOS F10 için update gelecek ve kısır döngüye gireceksiniz.
Yukarıdaki ilk mesajımda bahsetmiştim, güncelleştirmeler indirildi ve erteliyorum sürekli diye.

İndirilmiş olan güncelleştirme sahibi kullanıcılar bilgisayarlarındaki güncelleştirmeyi aşağıdaki yöntemi takip ederek silebilir. (güncelleştirmeler indirilmiş ve sürekli erteleyen kullanıcılar içindir)

Silme işleminin ardından yapmanız gereken diğer adım windows güncelleştirmelerini kapatmak olacak. Önce tekrar güncelleştirmeleri denetlememesi için bağlantınızı derhal koparın.

Win + R
services.msc
Açılan sayfada windows update' i bulun ve sağ tıklayıp özelliklere gelin.
Kurtarma kısmına gelip hata kısımlarının karşılarını "Eylem Yürütme" olarak ayarlayın ve bir altındaki kısmı 60 gün olacak şekilde ayarlayın.

Bu problem giderilene kadar update kısmını açmamanız victus bilgisayarınızın sağlığı açısından iyi olacaktır.

Güncelleme: HP victus driver sayfasını kontrol ettiğim zaman bios kısmında bulunan F10 sürümünü kaldırdıklarını görüyorum. (link) Yine de bir süreliğine güncellemeleri aktif etmeyi düşünmüyorum, fakat demek istediğim HP durumun farkına varmış olacak ki F10 güncellemesini kaldırmış. Umarım sorunlarınızı çözebildiniz. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Merhaba,

BIOS exe dosyasını açamayan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Linkte bulunan ZIP dosyasını indirin ve masaüstüne çıkarın. (link)
USB flash belleğinizi FAT32 olacak şekilde formatlayın.
USB'yi yeniden adlandırarak adını " HP_TOOLS " yapın.
Artık USB hazır.

BIOS için yapılması gereken işlemleri bilmiyorsanız linkte bulunan YouTube videosundan yardım alabilirsiniz. (link youtube)

Bu adımlar Victus Türkiye Kullanıcıları Telegram grubundan alınmıştır. Sorumluluk bana ait değildir. Bilginize.

Dipnot: Windows 11 kullanan Victus kullanıcıları derhal Windows 10'a dönüş yapması önerilmektedir. Aksi taktirde BIOS sürümünüzü F09 yapsanız bile internet bağlantısından sonra tekrar BIOS F10 için Update gelecek ve kısır döngüye gireceksiniz.

Silme işleminin ardından yapmanız gereken diğer adım Windows güncelleştirmelerini kapatmak olacak. Önce tekrar güncelleştirmeleri denetlememesi için bağlantınızı derhal koparın.

Win + R
services.msc
Açılan sayfada Windows Update'i bulun ve sağ tıklayıp özelliklere gelin.

Bu problem giderilene kadar Update kısmını açmamanız victus bilgisayarınızın sağlığı açısından iyi olacaktır.

Güncelleme: HP victus driver sayfasını kontrol ettiğim zaman BIOS kısmında bulunan F10 sürümünü kaldırdıklarını görüyorum. (link) Yine de bir süreliğine güncellemeleri aktif etmeyi düşünmüyorum, fakat demek istediğim HP durumun farkına varmış olacak ki F10 güncellemesini kaldırmış. Umarım sorunlarınızı çözebildiniz. İyi forumlar.

Şimdi cihazı Vatan üzerinden garantiye verdim bakalım adamlar ilgiliydi. Bende gördüm F9 rev. A sürümü var kaldırmışlar. HP servisi nasıldır biliyor musunuz?

Şimdi cihazı Vatan üzerinden garantiye verdim bakalım adamlar ilgiliydi. Bende gördüm F9 rev. A sürümü var kaldırmışlar. HP servisi nasıldır biliyor musunuz?

Benim cihazı da Vatan üzerinden gönderdim 3 gün önce şu an resmi HP serviste gözüküyor haber bekliyorum. PC durumunu ve neler yapıldığını Vatan sitesinde servis takip durumundan takip edebilirsiniz. Servise göndermeden önce resmi HP destekteki operatör çok ilgiliydi. Umarım aynı durum servis içinde geçerlidir. Erken bir dönüş olursa bilgilendiririm.

Benim cihazı da Vatan üzerinden gönderdim 3 gün önce şu an resmi HP serviste gözüküyor haber bekliyorum. PC durumunu ve neler yapıldığını Vatan sitesinde servis takip durumundan takip edebilirsiniz. Servise göndermeden önce resmi HP destekteki operatör çok ilgiliydi. Umarım aynı durum servis içinde geçerlidir. Erken bir dönüş olursa bilgilendiririm.

Teşekkür ederim şu an Vatan üzerinden kontrol etmiş bulunmaktayım servis yolunda gözüküyor. Ama HP'nin sitesinden kontrol etme yolunu bulamadım. Ne zaman HP teknik servisten ararlar onu da siz bilgilensiğinizde yazarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim şu an Vatan üzerinden kontrol etmiş bulunmaktayım servis yolunda gözüküyor. Ama HP'nin sitesinden kontrol etme yolunu bulamadım. Ne zaman HP teknik servisten ararlar onu da siz bilgilensiğinizde yazarsanız sevinirim.

Mutlaka probleminizi çözeceklerdir, çünkü çözümü oldukça basit. Bir diğer önerim victus için açılmış olan telegram kanalını takip etmeniz olacaktır. Yabancılar güncellemeleri sık sık takip ediyorlar ve önceden bir problem olursa önlem alma şansınız oluyor. Problemin nasıl bir çözüme sahip olduğunu da görme şansınız oluyor. Belki bu yüzden bu kadar uğraşmak zorunda kaldınız. Ben de telegram üzerinden takip ederek güncellemeleri derhal kapattım. Benden başka insanlarında victus kullandığını görmek memnun etti. Yine herhangi bir sıkıntı veya sorun olursa bana yazabilirsiniz. İyi forumlar, geçmiş olsun.

Mutlaka probleminizi çözeceklerdir, çünkü çözümü oldukça basit. Bir diğer önerim victus için açılmış olan Telegram kanalını takip etmeniz olacaktır. Yabancılar güncellemeleri sık sık takip ediyorlar ve önceden bir problem olursa önlem alma şansınız oluyor. Problemin nasıl bir çözüme sahip olduğunu da görme şansınız oluyor. Belki bu yüzden bu kadar uğraşmak zorunda kaldınız. Ben de Telegram üzerinden takip ederek güncellemeleri derhal kapattım. Benden başka insanlarında victus kullandığını görmek memnun etti. Yine herhangi bir sıkıntı veya sorun olursa bana yazabilirsiniz. İyi forumlar, geçmiş olsun.

Grubun linki varsa atabilir misiniz peki? Aradım ama bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı