HS35 kulaklık kırıldı

Hayır. Bana da ilk bunu göndermişlerdi. Sonra ben daha önce ülkenin dışına hiç kargo göndermediğimi, bunu nasıl yapacağımı bilmediğimi söyledim ve ücret konusunda da bir fikrimin olmadığını dile getirdim. Ben bu söyledikten sonra bana ekstra belge içeren başka mailler gönderdiler ve bu maillerin içeriğinde kargo ücretinin onlar tarafından karşılandığı belirten belgeler vardı. Yani toplamda 3-4 tane belge gerekiyor. Sen de benim dediğim gibi yapmalısın yoksa 40 dolar kargo ücreti çıkıyor. Bizim için büyük, onlar için küçük bir para sayılır ve zaten kulaklık 40 dolar. Kendi parası kadar kargo masrafı var.
Bugün DHL’ye gittiğimde öğrendim. DHL’deki abi “DHL Konşimentosu iste” dedi. “Tüm belgelerin hazır olunca dhl’yi ara, gelip evinden alırlar kargonu” dedi. Abi sağolsun güler yüzlüydü, yardımcı oldu. Hafta içi halletmeye çalışacağım bakalım...

Konşimentoyu istedim. "Talep oluşturdum, hazır olunca göndereceğim" dedi. 6 gündür bekliyorum. Bir mail daha atsam mı acaba neden hala göndermediniz diye?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 57
Evet bence de hatırlatma anlamında bir mail göndersin iyi olur.
Güncelleme yapayım. Bu Corsair yetkilisi benim işimi 1 aydır halledemedi. Toplamda 25 tane mail var ve bir çözüme ulaşamadık. Ben de en sonunda başka bir e-posta adresi ile tekrar RMA talebi oluşturdum dün gece. Az önce gerekli tüm belgeleri gönderdiler. RMA ile ilgili pdf dosyası, waybill pdf dosyası veee ücreti ödenmiş DHL etiketi.
Eve kurye çağıracağım. Gelişme olursa tekrar yazarım.

Güncelleme yapayım. Bu Corsair yetkilisi benim işimi 1 aydır halledemedi. Toplamda 25 tane mail var ve bir çözüme ulaşamadık. Ben de en sonunda başka bir e-posta adresi ile tekrar RMA talebi oluşturdum dün gece. Az önce gerekli tüm belgeleri gönderdiler. RMA ile ilgili pdf dosyası, waybill pdf dosyası veee ücreti ödenmiş DHL etiketi.
Eve kurye çağıracağım. Gelişme olursa tekrar yazarım.

İşini bilmeyen birisi yüzünden bu kadar vakit kaybetmek kötü olmuş. Corsair bile olsa demek ki çalışanlarının tamamı liyakatli değilmiş. Ancak iyi ki başka mail adresiyle yeniden başvurmuşsun. Umarım sıkıntısız bir şekilde değişim yapılabilir bu sefer.

İşini bilmeyen birisi yüzünden bu kadar vakit kaybetmek kötü olmuş. Corsair bile olsa demek ki çalışanlarının tamamı liyakatli değilmiş. Ancak iyi ki başka mail adresiyle yeniden başvurmuşsun. Umarım sıkıntısız bir şekilde değişim yapılabilir bu sefer.
Dün öğle saatlerinde kurye gelip aldı kulaklığı benden. Az önce teslim edilmiş kargo :D Bu nasıl bir hızdır arkadaş. Neyse, şimdi ne olacak? Süreç bundan sonra nasıl işliyor?

Dün öğle saatlerinde kurye gelip aldı kulaklığı benden. Az önce teslim edilmiş kargo :D Bu nasıl bir hızdır arkadaş. Neyse, şimdi ne olacak? Süreç bundan sonra nasıl işliyor?
DHL koliyi Corsair'e ulaştıracak, ardından size Çin'deki fabrikadan yeni bir kulaklık gönderilecek. Bu arada yeni gelen kulaklığınızı dikkatli kullanın, ben RMA'dan gelen kulaklığımı da kırdım.

DHL koliyi Corsair'e ulaştıracak, ardından size Çin'deki fabrikadan yeni bir kulaklık gönderilecek. Bu arada yeni gelen kulaklığınızı dikkatli kullanın, ben RMA'dan gelen kulaklığımı da kırdım.
Yeni kulaklığım dün kargoya verilmiş. Çin'den değil, Hollanda'daki RMA departmanından geliyor. Bu sabah İstanbul'a gelmiş. Benim şu an gümrük işlemlerini başlatmam gerekiyor sanırım. Henüz bilgilendirme mesajı falan gelmedi gümrük için. Kendim müşteri hizmetleri numarasını arayıp gümrük departmanına ulaşmaya çalıştım fakat hafta sonu çalışmıyorlarmış.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-01-22 11.36.04.png
    Ekran Resmi 2022-01-22 11.36.04.png
    350,6 KB · Görüntüleme: 45

Geri
Yukarı