HSGT HDD Sağlığı nasıl?

burovezir

Hectopat
Daha fazla  
Bu sağlık değerleri normal midir? Demin Error Scan yaparken hata bulmuştu. Ekran resmi alamadım şimdi tekrar başlattım, verince konuya ekleyeceğim.

Dosya Ekleri

• HDD.png
    HDD.png
    206,7 KB · Görüntüleme: 44
HDD'nin helvasını yeme zamanı gelmiş gibi. Her ne kadar kırmızı uyarı vermese de dediğiniz gibi Error Scan yaparken kırmızı sektör çıktıysa ömrü bitmeye başlamış demektir. Ayrıca Health kısmında sarı olan satırları da fotoğraf olarak yükleyebilirseniz belki neden olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Önemli belgeleriniz varsa kurtarın derim. Sadece gereksiz şeyleri depolama olarak kullanabilirsiniz bir sıkıntı yaşatmaz.

Hadi ya. O zaman yeni bir HDD almam lazım çok kötü oldu bu.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 26
  • hdd 2.png
    hdd 2.png
    152,1 KB · Görüntüleme: 18
Low Level Format deneyebilirsin. Fakat harddiskin kafasında ya da motorunda bir sıkıntı oluştuysa bu da yardımcı olmayabilir. Yeni harddisk alacaksan da SMR değil CMR harddisk almanı öneririm. SMR tabanlı harddisklerin çoğu (özellikle Seagate Barracuda serisi) çabuk bozuluyor.

Low Level Format deneyebilirsin. Fakat harddiskin kafasında ya da motorunda bir sıkıntı oluştuysa bu da yardımcı olmayabilir. Yeni harddisk alacaksan da SMR değil CMR harddisk almanı öneririm. SMR tabanlı harddisklerin çoğu (özellikle Seagate Barracuda serisi) çabuk bozuluyor.
Hocam teşekkür ederim yardımlarınız için. Para ayarlayabilirsem SSD almayı planlıyorum.
Hocam peki HDD'nin durumu FPS etkiler mi ? HDD üzerine kurulu oyunlar var o yüzden soruyorum.

Son düzenleme:
FPS'i etkiler mi bilemem ama eğer oyun bozuk olan sektörlere kurulu ise ya da bozuk olan sektörler diğer sektörleri yavaşlatıyorsa o zaman oyunda takılma ya da donma meydana gelir ve ayrıyeten daha uzun süre yüklenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

FPS'i etkiler mi bilemem ama eğer oyun bozuk olan sektörlere kurulu ise ya da bozuk olan sektörler diğer sektörleri yavaşlatıyorsa o zaman oyunda takılma ya da donma meydana gelir ve ayrıyeten daha uzun süre yüklenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Hocam direkt HDD çıkardım. Sanki bilgisayar rahatladı. Oyundaki ani takılmalar geçti. Zaten HDD çektiği enerji ısınması vs 14 İNÇ bilgisayar için uygun değil bence.

Geri
Yukarı