HTC Desire 816 8 GB İncelemesi

Arkadaşlar 2014 Ekim ayında (gün tam olarak aklımda değil fakat 20'li bir şeylerdi) bu telefonu aldım. İlk aldığınızda her şeyi güzel ve memnun ediyor, fakat ilk düşürmenizde telefonun tamamı plastik olduğundan köşeleri acayip şekilde hasar görüyor. Korumak için bir kap taktığımızda ise arka kasada sabun izi gibi kesinlikle çıkmayan lekeler kalıyor. Sol tarafındaki tuşların ve sağ tarafındaki sim kart ve hafıza kartı girişini koruyan kapağın boyaları tek tırnak darbesinde aşınacak kadar hassas. Ekran konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim, çizik vermek imkansız neredeyse. Android 4.4.2 sürümündeyken küçük yer kaplayan birkaç oyun indirebilirken, şu an android 6 sürümünde olan telefonun boş hafızası yok denecek kadar az. Kendi uygulamalarına zor yetiyor neredeyse. Bundan dolayı çoğu uygulamanın güncellemesini silip play store'da onlarca güncelleme birikmesine sebep oluyor. Ne hikmettir ki başta çok rahat oynadığım oyunu şu an saniyede 1 kare şeklinde oynuyorum. Bu androidin genel bir sorunu sanırım. Ayrıca telefon hiçbir işlem yapmıyorken bile ısınabiliyor. Bu kadar uzun kullanım süremde bana çıkarttığı sorunlar bunlar, ha işimi görüyor mu, hala popüler ve küçük oyunları oynayıp sosyal medyada gezmeye rahatlıkla yetiyor. Oyun delisi bi insana öneremem fakat sadece facebookda gezip elinde dev gibi bi telefon taşıma takıntısı olan arkadaşlarımız için önerebilirim. Ayrıca ekran 5.5 inch olduğu halde kasanın gereksiz büyüklüğünden dolayı 6 hatta 6.5 inch hissiyatı veriyor. Hele birde ekran tuşları eklenince kullanabileceğiniz ekran büyüklüğü 5 inche kadar iniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı