Çözüldü HTML <p> tagında align nasıl yazılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boratasdan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bu aralar kodlamaya bayağı kafa yoruyorum. Öğrenmeye çalışıyorum. Visual Studio Code da kodları yazarken align kodunu kırmızı yazıyor hata var sanıyorum fakat yok, işe yarıyor. Neden kırmızı yazıyor onu anlamış değilim. Yardım ederseniz severim.

Ekran görüntüsü 2022-06-26 163029.png

Ekran görüntüsü 2022-06-26 162940.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yazacağın kodu <p> tagındaki style içine yazman lazım. <p style="text-align:center;">test</p> gibi.
Her element için css kodunu satır içine yazmanız yanlış. Css dosyasıyla import etmeniz daha faydalı. Sorunuzun cevabını arkadaş vermiş. Fakat mantıklı olanı "p" etiketinize bir şey yazmadan direk css dosyanıza alttakini eklemeniz iyi olur. Bu sayede her p elementine sizdeki gibi kod eklemenize gerek kalmaz.

Css bile 2. aşamaya geçti scss :)

CSS:
p{text-align:center;font-size:24px}

Her element için CSS kodunu satır içine yazmanız yanlış. CSS dosyasıyla import etmeniz daha faydalı. Sorunuzun cevabını arkadaş vermiş. Fakat mantıklı olanı "p" etiketinize bir şey yazmadan direk CSS dosyanıza alttakini eklemeniz iyi olur. Bu sayede her p elementine sizdeki gibi kod eklemenize gerek kalmaz.

CSS bile 2. aşamaya geçti scss :)

CSS:

Yazacağın kodu <p> tagındaki style içine yazman lazım. <p style="text-align:center;">test</p> gibi.

Teşekkürler deneyeceğim.

Efendim sizin dediğinizde kırmızı olmuyor teşekkürler. Ama benim anlamadığım şuydu: Kod çalışmasına rağmen neden kırmızı gösteriyor?

Teşekkürler deneyeceğim.

Efendim sizin dediğinizde kırmızı olmuyor teşekkürler. Ama benim anlamadığım şuydu: Kod çalışmasına rağmen neden kırmızı gösteriyor?
Kırmızı olma durumu hata olduğu için değil, uyarı niteliğinde olabilir. Bende Visual studio code kullanıyorum fakat hiç kırmızı hataya denk gelmedim. Ya da fark etmedim. Çünkü genelde css kullanırım.

Her element için CSS kodunu satır içine yazmanız yanlış. CSS dosyasıyla import etmeniz daha faydalı. Sorunuzun cevabını arkadaş vermiş. Fakat mantıklı olanı "p" etiketinize bir şey yazmadan direk CSS dosyanıza alttakini eklemeniz iyi olur. Bu sayede her p elementine sizdeki gibi kod eklemenize gerek kalmaz.

CSS bile 2. aşamaya geçti scss :)

CSS:

Nasıl yapacağımı biraz daha anlaşılır şekilde anlatırsanız sevinirim.

Kırmızı olma durumu hata olduğu için değil, uyarı niteliğinde olabilir. Bende Visual Studio Code kullanıyorum fakat hiç kırmızı hataya denk gelmedim. Ya da fark etmedim. Çünkü genelde CSS kullanırım.

Ben HTML dosyasına yazıyorum sizin ilk başta dediğiniz nasıl oluyor?

Sebebi hata konsolunda yazar. Öyle bir kullanım olmadığı için uyarıyordur sizi. Kodu bozmaz, çalışmaya devam eder. Ayrıca satır içi CSS yerine harici CSS kullanmanızı tavsiye ederim.

Nasıl yapacağımı biraz daha anlaşılır şekilde anlatırsanız sevinirim.

Ben HTML dosyasına yazıyorum sizin ilk başta dediğiniz nasıl oluyor?
Burada yazmakla bitmez :) öncelikle şu video serisini bitir. Ondan sonra hayal kur ve o tasarımı yapmaya çalış.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada yazmakla bitmez :) öncelikle şu video serisini bitir. Ondan sonra hayal kur ve o tasarımı yapmaya çalış.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür.

Yeni konular

Geri
Yukarı