Huawei B618s-22d için Anten | Turkcell Superbox

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Turkcell Superbox ile gelen Huawei modeme anten takabilirsiniz. Modemin arabirimi TS-9. Internet aramalarında aramayı TS9 diye yapabilirsiniz kolaylık olması açısından.

Biz modem için şöyle bir anten sipariş ettik:

TS9 Tak 4G LTE Anten Çift Mimo 35dBi Yüksek Kazanç Ağ WiFi Güçlendirici BI622

Anten.jpg

GittiGidiyor'da Global Brand isimli satıcı satıyor anteni:

Global_brand - Alış ve Satış Yorumları - GittiGidiyor

Alternatif olarak GearBest üstünde çekim gücü daha yüksek olan model de mevcut:

Gearbest TR: LF - ANT4G01 4G LTE TS9 Fiş 49dBi MIMO Anten Sinyali Artırıcı

Satıcı ürünü nedense Webcam kategorisine koymuş...

Güncelleme: Başlıktaki tavsiye ibaresini sildim zira anten ile yaptığımız ilk denemelerde devasa bir fark olmadı. Modem arayüzünden daha kapsamlı bakacağız ama anten fos çıkmış olabilir.

Son düzenleme:
Turkcell Superbox ile gelen Huawei modeme anten takabilirsiniz. Modemin arabirimi TS-9. Internet aramalarında aramayı TS9 diye yapabilirsiniz kolaylık olması açısından.

Biz modem için şöyle bir anten sipariş ettik:

TS9 Tak 4G LTE Anten Çift Mimo 35dBi Yüksek Kazanç Ağ WiFi Güçlendirici BI622

Eki Görüntüle 352283

GittiGidiyor'da Global Brand isimli satıcı satıyor anteni:

Global_brand - Alış ve Satış Yorumları - GittiGidiyor

Alternatif olarak GearBest üstünde çekim gücü daha yüksek olan model de mevcut:

Gearbest TR: LF - ANT4G01 4G LTE TS9 Fiş 49dBi MIMO Anten Sinyali Artırıcı

Satıcı ürünü nedense Webcam kategorisine koymuş...
Cihazın yanına neden kendi orjinal anteni verilmemiş ki...

@Recep Baltaş Ben de aynı ürünü gittigidiyor üzerinden siparişini geçtim şimdi kargolandı ürünüm 2 haftaya elime gelir. Fakat modeme taktıktan sonra ek olarak yapmamız gereken bi ayarı var mı fikriniz var mı bu konu hakkında? Ya da bu merak edilenleri bi video haline getirip yanıtlar mısınız sanırım benden daha önce sizin elinize ulaşacak anten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemin arabirimine giremiyorum. O yüzden anten için ek ayar var mı bilmiyorum, anten gelince bakıcam.
@Recep Baltaş Merhaba, Benim şöyle bir sorum olacak Turkcell ekibiyle telefonda görüştüm bulunduğunuz bölge 4gyi desteklemiyor diyor fakat ben 10mbt paketten almak istiyorum bu hız yaklaşık 3g oluyor başka bir adres verip alabilrsiniz dedi. Peki ben sizin tavsiye ettiğiniz anteni alsam sizce hız anlamında 4.5gye yaklaşır mıyım ? yoksa bir etkisi olmaz mı ? bu arada inceleme videonuzu merakla bekliyorum.

Son düzenleme:
@Recep Baltaş Denediniz mi anteni? Aldığınız hızı kıyarlarsanız ne kadar fark var? Lütfen etiketleyerek yanıt verirseniz sevinirim. Zira senden gelecek yoruma istinaden verdiğin linkten anteni alacağım.

Modemin arabirimine giremiyorum. O yüzden anten için ek ayar var mı bilmiyorum, anten gelince bakıcam.
Aynı harici anten bende de var. Modem arayüzünde anten için ayar kısmı var. Otomatik seçili zaten. Harici anteni taktığınızda direk görecektir. Eğer görmezse ki görecektir, modem arayüzünden harici anteni seçeceksiniz. Ama emin olun cihazın kendi anteni, bu haricin anten ile aynı değerleri veriyor. Ben limitsiz olan paketi kullanıyorum ortalama 110 download, 32 upload alıyorum. Elde ettiğim en yüksek hızlar ise 187 download, 44 upload.

Aynı harici anten bende de var. Modem arayüzünde anten için ayar kısmı var. Otomatik seçili zaten. Harici anteni taktığınızda direk görecektir. Eğer görmezse ki görecektir, modem arayüzünden harici anteni seçeceksiniz. Ama emin olun cihazın kendi anteni, bu haricin anten ile aynı değerleri veriyor. Ben limitsiz olan paketi kullanıyorum ortalama 110 download, 32 upload alıyorum. Elde ettiğim en yüksek hızlar ise 187 download, 44 upload.
2 sorum var birincisi 1 hafta içinde memnun kalmazsak iade edebiliyor muyuz ?
ikinci sorumda tv anteni kablosu var evimizde ts9 connector alıp modeme taksak etkisi olur mu? gerçi bunu aldığımda mutlaka deneyeceğim yinede sorayım dedim youtube yabancı videolara baktım anten takıp 4 5 kat performans alanlar var.

Merhaba, ben de geçen haftasonu 4.5G sınırsız paketi aldım. 1 kereye mahsus paket düşürme varmış. Şu an evde en yüksek 30 Mbps gördüm. Ortalama 20-23 Mbps. Eğer anten işe yararsa anten sipariş edicem. Yoksa 10 Mbps'lik pakete düşmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı