Huawei band 6 su geçirmesi

AsilThing

Decapat
Daha fazla  
Selam, Huawei band 6'm ile ilgili bir sorun oluştu. Şöyle anlatayım; Ben evdeki havuzumda yüzerken bilekliğimden pil zayıf: %10 diye bir bildirim geldi. Bende tamam dedim sorun değil eve gidince takarım, sonra yüzme modu açık bir şekilde yüzmeye devam ettim. 10 dk sonra tam havuzdan çıkacağım, Verileri senkronize etmek için telefona bağlayın diye bir bildirim daha geldi. Sonra tamam o da olur belki hafızası dolmuştur dedim, sonuçta 1 haftadır bağlamıyorum saati telefon ile. Sonra da birden garip bir şekilde kendi kendini yeniden başlatmaya başladı. Sürekli oldu ve yandaki açma kapama tuşu da artık çalışmıyordu. Yeniden başlattı ve ekranda yine verileri senkronize etmek için telefona bağlayın diye mesaj geldi. Sonra eve çıkıp bağladım telefonu, her şey normal bu sefer de yan tuş çalışmadı. Tam çalıştı yan tuş derken yan tuşa uzun basınca haydii yine yeniden başlatıp telefona bağlayın döngüsüne girdi. Ama Su geçirmez idi, neden böyle oldu anlamamıştım. Ben de pes ettim artık saati dolaba kaldırdım ve yarın garantiye götürecek şekilde beklettim. Sonra da bir baktım sabah, her şey normal çalışıyor, saatim düzeldi. Ve yarın yine havuza gireceğim. Sizce saatimle girsem bir şey olur mu? Bu sıkıntının nedeni neydi? (Uzun hikaye için özür)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Huawei band 6'm ile ilgili bir sorun oluştu. Şöyle anlatayım; Ben evdeki havuzumda yüzerken bilekliğimden pil zayıf: %10 diye bir bildirim geldi. Bende tamam dedim sorun değil eve gidince takarım, sonra yüzme modu açık bir şekilde yüzmeye devam ettim. 10 dk sonra tam havuzdan çıkacağım, Verileri senkronize etmek için telefona bağlayın diye bir bildirim daha geldi. Sonra tamam o da olur belki hafızası dolmuştur dedim, sonuçta 1 haftadır bağlamıyorum saati telefon ile. Sonra da birden garip bir şekilde kendi kendini yeniden başlatmaya başladı. Sürekli oldu ve yandaki açma kapama tuşu da artık çalışmıyordu. Yeniden başlattı ve ekranda yine verileri senkronize etmek için telefona bağlayın diye mesaj geldi. Sonra eve çıkıp bağladım telefonu, her şey normal bu sefer de yan tuş çalışmadı. Tam çalıştı yan tuş derken yan tuşa uzun basınca haydii yine yeniden başlatıp telefona bağlayın döngüsüne girdi. Ama Su geçirmez idi, neden böyle oldu anlamamıştım. Ben de pes ettim artık saati dolaba kaldırdım ve yarın garantiye götürecek şekilde beklettim. Sonra da bir baktım sabah, her şey normal çalışıyor, saatim düzeldi. Ve yarın yine havuza gireceğim. Sizce saatimle girsem bir şey olur mu? Bu sıkıntının nedeni neydi? (Uzun hikaye için özür)
Suya dayanıklılık sertifikası belirli bir seviyeye kadar oluyor cihazların. Ayrıca suyun içinde klor tuz vb varsa etki edebiliyor. Ve markalar suya dayanıklılık sertifikası olan cihazlar da dahil ürünler garantiye gittiğinde sıvı teması kaynaklı arızaları garanti dışı bırakıyor.

Suya dayanıklılık sertifikası belirli bir seviyeye kadar oluyor cihazların. Ayrıca suyun içinde klor tuz vb varsa etki edebiliyor. Ve markalar suya dayanıklılık sertifikası olan cihazlar da dahil ürünler garantiye gittiğinde sıvı teması kaynaklı arızaları garanti dışı bırakıyor.
İyi de özelliklerine bakılırsa 50 metreye kadar yazıyordu. Ben sadece 1.50-1.70 seviyelerinde yüzmüştüm. Suyun içinde klor vardı bir tek, onun dışında başka birşey yoktu.

Selam. Bu problem için kayıt oldum.

Ben açık su yüzücüsüyüm. Antrenmanlarımı da havuzda yapıyorum. Garanti dönemi içinde 3 kez aynı sorunu yaşadım ve 3 kez saat değişti. Garanti bitti ve yeniden bu sorunla karşılaştım. Bu sorun Huawei band 6'nın kronik sorunu. Derinlik veya duşta fark etmez bu sorunu yaşayabilirsiniz. Garanti kapsamı içindeyseniz Huawei araştırmaksızın değişim yapıyor. 2 sene dolunca da maalesef tükeniyor.

Ayda ortalama 40-60 km antrenmanlarım oluyor ve gerçekten nabız - set sayılarında kusursuz diyebilirim. El kullanmadığınız drilleri elbette sayamaz ama problem değil. Antrenman genelinde kulacınızı güzel sayar ve 25 veya 50'lik havuzdaki sürelerinizi tek tek görebilirsiniz. Kalp atışınızı grafikten inceleyebilirsiniz. Tek eksiği GPS ve zaten o da olsa 1000 dolarlık garminle kafa kafaya. Garminin 10-15 binlik modellerinde nabız için göğüs kemeri almanız gerekli. Ama Huawei havuzda bunu neredeyse kusursuz yapıyor ( bileklik çok gevşek olursa nabız yakalayamaz ).

Ayrıca spining, running gibi kapalı açık koşularda nabız ve takip harika. Ben 2 seneden fazladır kullanıyorum ve Huawei healtte tüm istatistiklerim duruyor. Bunun dışında grup derslerinde tabata - kardiyo gibi seanslarda "grup antrenmanı" açık hedef nabız ekliyorum. Böylece aylık istatistiğinize yansıyor.

Çözüm için bulduğum öneri: Tuş basmasına tuz engel oluyor. Temiz suya sokup tuşa biraz basılı tutup, birkaç kez bas çek yaptıktan sonra kurumaya bırakmak. Pirinç dolu kavanoz diyenler olmuş ama 1 kişinin bu şekilde saati yaşama döndürdüğünü okudum.

Not: Su iletken olduğu için tuş kısmına geçen su, saatin iç kesimlerine geçerse arızaya sebep olabilir, hepten kaybedebilirsiniz. WD40 ile yapmak daha mı sağlıklı olur acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı