Huawei band 6 takınca kaliteli uyku uyunmuyor

hengin

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yaklaşık 6 ay önce Huawei band 6 akıllı bilekliğinden aldım. Şu ana kadarki tecrübemden de oldukça memnunum denilebilir. Ama bir hususta bileklik ile ilgili şüphelerim var. Saati takarak uyuduğum zaman takmadan uyuduğum kadar rahat ve kaliteli bir uyku uyuyamadığımı düşünüyorum. Bunu da şu şekilde test ettim:
  • Yaklaşık 3 hafta öncesine kadar bileklik neredeyse 24 saat kolumdaydı. (uyurken, uyanıkken, dışarıdayken vs.)
  • Geçtiğimiz 3 haftada ise sadece gündüzleri takıyorum ve geceleri çıkartıyorum.
Bunun sonucunda uyku kalitemin daha iyi bir hale geldiği sonucuna vardım. Sabahları görece daha dinç kalkmaya başladım.

İnternette bununla ilgili biraz okuma yaptığımda bu tarz giyilebilir cihazların tam anlamıyla doğru ölçümler yapamadığı ve bu ölçümleri doğru kabul ederek uykusunu şekillendirmeye çalışan insanların çeşitli problemler yaşayabileceğinden bahsedildiğini, cihaza gelen bildirimlerin uykuyu bölebileceğinden bahsedildiğini ve son olarak da bazı dalga boylarında yaydığı radyasyonun da yine uykuya olumsuz etki edebileceğinden bahsedildiğini gördüm. Ancak benim sorunumun bunlardan hiçbiriyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Akıllı saati veya akıllı bilekliğiyle benim yaşadığıma benzer bir tecrübe yaşayan var mı?
Huawei Band 6 için yazdığım inceleme yazısını da buraya ekliyorum.

Geri
Yukarı