Huawei D14'ye macOS Big Sur kurmam doğru olur mu?

arda.aydiin.36

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba! Benim cihazım Huawei D14 ( AMD Ryzen 5 3500-U işlemcili modeli ) ve bu cihaza macOS Big Sur kurmak istiyorum kursam problem yaşar mıyım? Eğer yaşarsam eski Windows 10 Home'mi ücret ödemeden yine kurabilir miyim? Yani bir Windows 10 Home lisansı almaya ihtiyacım olur mu? Sorum bu kadardı yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yaşarsın, 3500U'daki birimi ve Radeon'u tanıtamazsın. Linux deneyebilirsin. OEM gömülü değilse tekrar satın alman gerekebilir, bilgim yok.

Zaten Windows kullanıyordum. Duyduğuma göre yazılımcılar bir program geliştirmiş ve AMD işlemcinin çekirdeğinin yamasını yapıp problem yaşamadan kullanabilirsiniz diyorlardı. Ama yine korkuyordum çünkü eğer bir problem yaşarsam ve bunun ardından tekrar Windows'a geri dönmem gerekirse lisans ücreti ödemem gerekecek ve az bir ücret değil ne de olsa. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bir de neden Linux önerdiğinizi merak ettim onu da yanıtlayabilir misiniz?
Yaşarsın, 3500U'daki birimi ve Radeon'u tanıtamazsın. Linux deneyebilirsin. OEM gömülü değilse tekrar satın alman gerekebilir, bilgim yok.
Ayrıca OEM nedir açıklama şansınız var mı acaba ve nasıl kontrol edildiğini söyleyebilir misiniz?

Geri
Yukarı