İnceleme Huawei FreeBuds SE

huawei-freebuds-se.png

Ürünü alalı 1 ay oldu. Beyaz modelini aldım. Amazon'dan sanırım 630 TL'ye almıştım.
Ürün Bluetooth 5.2 ile geliyor. Ancak Bluetooth 4.0 ve üzeri ile rahat kullanabilirsiniz.

Şarj Kutusu
  • Şarj kutusu oldukça küçük boyutlu. Cebinize atıp götürebilirsiniz.
  • Ağırlığı yaklaşık 37 gram.
  • Kutu çizilmiyor neredeyse hiç.
  • Kutu kapağı yumuşak ve dinamik hissiyatlı. Gayet başarılı.
  • Lityum İyon bataryaya sahip. Bu yüzden daha uzun süreler dayanabiliyor.
  • Kutu içinden 2 tane ek kulakçık çıkıyor. Küçük ve büyük olarak. Kulaklık üzerinde orta boyutlu kulakçıklar takılı geliyor.
  • Type-C girişine sahip şarj kutusu. Ek olarak kutu içeriğinden çok kısa bir Type-A to Type-C kablo çıkıyor. FreeBuds SE modelini alacaksanız yanında bir tane Type-A to Type-C kablo almanızı öneririm.
  • 410 mAh bataryaya sahip.
  • Şarj Kutusunun ışık renklerinin bir anlamı var:
    • Kutu açıldığında 10 saniye ışık yanar sonra söner.
    • Şarja takılıyken sarı ışık sabit yanar. Pil seviyesi %90 geçince yeşile döner.
    • Kulaklık kutu içindeyken kulakların şarjını gösterir. Kulaklıklar çıkınca kutununkini gösterir.
    • Yanıp sönen Beyaz Işık: Kulaklık eşleşmeyi bekliyor demek.
    • Sabit Yeşil Işık: Pil %90 üzerinde demek.
    • Sabit Sarı Işık: Pil seviyesi %90 altında demek.
    • Sabit Kırmızı Işık: Pil seviyesi %20 altında demek.
    • Işık yok: Pil bitmiş demek.
    • Şarj kutusu üzerinde kulaklıklar kutudayken güç tuşuna 10 saniye basılı tutulduğu zaman fabrika ayarlarına döner. Bu süre içinde kırmızı ışık yanıp söner ve ardından beyaz ışık yanıp sönmeye başlar.
Kulaklık
  • Kulaklığın etkin mesafesi 20 metreye kadar ulaşabiliyor testlerim sonucu. Daha da uzağa gidebiliyor arada duvar yoksa.
  • Kulaklıklığın bazı sensörleri var:
    • G-sensörü
    • Hall etkisi sensörü
    • Kızılötesi sensörü
  • Çağrı Gürültü Engelleme
  • İki defa kulaklık kulaktayken dokunursanız müzik durur veya başlar. Aynı şey aramalar için de geçerlidir.
Müzik deneyimi
  • Bass müzikleri bir bass kulaklık kadar olmasa bile gayet tatmin edici verebiliyor.
  • Tiz müzikleri bir tizz kulaklık kadar olmasa bile gayet tatmin edici verebiliyor.
  • Akustik müzik deneyimi oldukça iyi. Kulaklık akustik müzikler için tasarlanmış gibi duruyor.
Mikrofon deneyimi
  • Mikrofonu sessiz ortamda gayet başarılı Bluetooth kulaklığa göre.
  • Gürültü engelleme filtresi gayet başarılı. Sesli ortam gürültüsünü oldukça başarılı bir şekilde engelleyebiliyor.
  • Özellikle gürültü engelleme özelliği olduğu için karşı taraf sesinizi oldukça net aldığını belirtebilirim.
Pil ömrü
  • Sitesine göre tam şarjda 6 saat müzik dinleyebiliyorsunuz. Ancak deneyimlerime göre %70 seviyelerinde ses ile 5.30 saat ila 5 saat 40 dakika arası gidiyor. Gayet yeterli bir süre bence.
  • Sitesine göre tam şarjda 4 saat sesli arama yapabiliyorsunuz. Bunun nedeni gürültü engelleme teknolojisi yüzünden. Kullanım açısından 4 saate yakın gittiğini belirtebilirim sesli arama yapımında.
  • Şarj kutusuya 3 defa daha şarj edebilirsiniz %100 olacak şekilde.
Şarj olma süresi
  • Sitesinde şarj kutusu 2 saatte %100 olduğunu söylüyor. Evet, doğru. 2 saatte %100 oluyor.
  • Sitesinde kulaklıkların 1.5 saatte %100 olduğunu söylüyor. Evet, doğru. 1 saat 20 dakika ile 1.5 saat arasında %100 şarj oluyor.
Alacak arkadaşlara kesinlikle öneririm. Gayet başarılı bir kulaklık. Hiç kopma sorunu yaşatmıyor.
Ben bilgisayar ve telefon üzerinde kullanım için aldım. Belirtmek isterim, telefonda daha iyi bir deneyim veriyor.

Detaylı bilgi için;

Bağlantı sorunları yüzünden markadan soğutmuştur beni. Müzik konusunda ortalama bir deneyim sunuyor. Fiyatına göre kabul edilebilir bir kulaklık fakat bir tık pahalı olsa kabul edilemeyecek bir kulaklık bence. Belki Huawei kulaklıklarda daha iyi performans veriyordur orasını bilemiyorum ben Samsung marka telefon ile kullanmıştım.

Geri
Yukarı