Huawei HG255s WDS ayarları

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Arkadaşlar superonline bağlattım ve bana Huawei HG255s modem verildi. Modemin çekim gücünden memnunum. Bundan önce TTnetle kullandığım Asus Dsl-N12E modemimi WDS ile Huawei marka modemime bağlamak istiyorum. Yani kablosuz sinyali genişletmek istiyorum. Kablosuz ağın isimleri ve şifreleri aynı. Kanalları da aynı. Birbirlerine de tanıttım MAC adresi olarak. Otamatik olarak görüyorlar zaten. Ama Asusta bir iki ayar var kafama takılan. Menülerinin ekran görüntülerini aldım. Birde şuan internetin geldiği modem de yani Huawei de DHCP sunucularıyla ilgili bir ayar yapmam gerekiyor mu? Buyrun ekran görüntüleri.

Asus WDS.png

Asusta gördüğünüz gibi Sadece Access Point ve Sadece WDS gibi modlar var. Birde karma var sanırım. Ama ben birbirlerine tanıttıktan sonra hangisini seçmeliyim. Huawei de sadece etkinleştir dedikten sonra mac adresi istiyor onuda taratıp buldurup tanıtıyorum. Asusa da Huawei tanıtıyorum. Dediğim gibi bundan sonra ne yapmam gerekiyor.

Recep Abiden incelemesini rica ediyorum. @Recep Baltaş
Superonline WDS.png

Son düzenleme:
Merhaba,
Ap: zyxel p 660w t1 v3 (wds desteği var)
Modem: tp link td-w8961n
Bende bu iki cihazı sizin gibi alan genişletme yapmak istiyorum fakat bilgim bu konuda yok iki cihaz arasında ethernet kaplosu çekmeden bağlansınlar istiyorum.
Sizin bilginiz olduğunu gördüm yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı