Huawei HG8245x6 modem Wi-Fi bağlantısı kopuyor

awoniwolina

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 1 ay kadar önce Superonline'a geçtim. Huawei marka HG8245x6 model bir modemle geldiler. İnternetten bir şikayetim yok fakat modem ile ilgili bir problemim var. Neden kaynaklandığına anlamamakla birlikte "mobil" cihazların bağlantısı arada bir kopuyor. Aslında kopmuş da görünmüyor. Bağlı görünüyor ama internet 1-2 dakikalığına gittiği için uygulamadan vs. atıyor direkt. Fakat YouTube'da video izlerken bir sıkıntı olmuyor mesela. Yani şöyle özetleyim, Twitter'da belli bir süre gezdikten sonra bağlı olduğum halde fotoğraflar vs. yüklenmiyor ya da Instagram'da iken "yenilenemedi" hatası alıp atıyor uygulamadan gibi. Ama YouTube üzerinden 24 saat 4K video açsam sorunsuz izlerim. Aklımda 2 şey var;

1) Ya kanal/bant genişliği vs değişikliği olduğu için o ara gidiyor belli bir süre (az bir ihtimal çünkü PC de hiç kesinti yaşamadım).
2) Ya da belirli bir düzeyde veri akışı olmayınca (100 Mbps internet varken Twitter'da dolaşmak çok az veri ister mesela) modem senin durumunu standby olarak kabul ediyor olabilir. Yeniden bağlanınca düzeliyor çünkü.

Bana 2. seçenek daha mantıklı geliyor. Çünkü PC ya da mobilde video izlerken falan (yani veri akışının çok olduğu için) herhangi bir problem olmuyor. Aynı problemi yaşayan ya da çözüme sahip arkadaşlar yardım edebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı