Merhabalar, gene bir Türkiye'de ilki yaparak sizlerle beraberim :) Konuyu uzatmak pek bir işe yaramayacak, önemli şeylerden bahsetmek istiyorum. Hemen başlayalım.
Saati 29 Temmuz'da Aliexpress üzerinden satın aldım, elime 29 günde ulaştı. Saatin kol üzerinde fotoğrafları:
Kol-Üzerinde-Üst.JPG

Kol-Üzerinde-Ters.JPGKol-Üzerinde-Ekran.JPG

Aşağıda Honor Band 4 ile yan yana çekilmiş dede torun resimlerini görebilirsiniz (Soldaki Honor Band 5):
Band4-VS-Band5-2.JPG

Band4-VS-Band5-1.JPGBand4-VS-Band5-3.JPG
Saatin ekranı da aşağıda gördüğünüz gibidir :) Telefonla eşleştirdiğinizde direkt bu tema çıkıyor.
Band5-Ekran.JPG

!Fakat saati Honor Band 4'ten ayıran çok önemli bir özelliği var. Kandaki oksijeni ölçme özelliği!
Size şöyle bir karşılaştırma yapayım:
Honor Band 4Honor Band 5
Ekran Özellikleri:0.95 inç 120x240 AMOLED0.95 inç 120x240 AMOLED (True-Color Ekran daha iyi)
Kandaki oksijen ölçümü:BulunmuyorBulunuyor
Trusleep versiyon:33.5
Ağırlık:23 gram22,7 gram
Kaç farklı spor çeşidi mevcut:711
Standby zamanı:15 gün14 gün
Kaç farklı saat teması var (İleride değişebilir):48
Çıkış yılı:20182019
Bluetooth versiyonu (Tüm kaynaklarda farklı belirtiliyor)45
NOT:Babamın çalıştığı iş yerindeki oksimetre cihazıyla karşılaştırdık, verdiği sonuçlar aynı :)
Uzun bir inceleme yapmayı ben de biliyorum fakat gereksiz, saat hakkında bilmeniz gereken şeyler bunlar, umarım size yardımcı olabilmişimdir :) Honor Band 4 incelemesini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz, iyi Sosyal'ler.
Huawei Honor Band 4 İncelemesi - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
@Jira Xiaomi'nin tema sayısı gerçekten aşırı fazla, spor antrenörümdeki Mi Band 4 ile ufak bir karşılaştırma yaptım ve şunu söyleyebilirim. Kandaki oksijen sizi pek ilgilendirmiyorsa şıklık, bilindiklik, daha çok tema özelliği olarak Mi Band 4. Fakat daha gelişmiş bir uyku ölçümü, oksimetre olarak Honor Band 5 tek atar.
Honor Band 5'te 50 metreye kadar su dayanıklılığı var, pislik ara sıra kayışla saat arasında birikiyor, foşur foşur yıkıyorum. Benim tercihim Honor Band 5 olurdu.

@Sylveon ter kokusunu 8-9 aydır kullandığım Honor Band 4 cihazımda hiç yaşamadım, Honor Band 5'te de şimdilik yaşanmadı.
Not: Ellerim ve bileklerim Honor Band 4'ü kullandığım sıralar aşırı derecede terlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı