Huawei Mate 10 Lite Kapandı Açılmıyor

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Arkadaşlar merhaba, gece her zamanki gibi görüntülü aramadayken Instagram'da takılıyordum ve şarjım %60lardayken aniden telefonum kapandı. Açmaya çalıştım fakat açılmadı kırmızı ışık yanıp sönüyordu, açmaya çalıştığımda ise kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor ve telefon titriyordu fakat açılmıyordu. Birkaç defa başlangıç ekranı geldi fakat tam açılmadan tekrar kapandı telefon, yaklaşık 5 dakika sonra açmayı başarabildim hemen birkaç verimi bilgisayara yedekledim ve gece 3-4 civarlarından 7-8'e kadar kapanmadı gayet normal kullandım ve şarjı dolsun diye bırakıp uyudum. Sabah elime alır almaz tekrar kapandı ve şarjı %100 olmasına rağmen 0 gösterdi, kırmızı uyarı ışığı aynı şekilde devam etti. Bir süre sonra telefona baktığımda tekrar %100 gösterdi fakat açtığımda ise direkt kapandı ve hala daha açılmadı.

Telefonumun kenarları birkaç aydır biraz açılmış vaziyette, ben düşürdüğüm için olmuştur diye düşünmüştüm. Batarya şişmiş ve artık ölmüş olabilir mi? İnternette Hard reset atın düzelir diyenler var, bu işlem telefon verilerimi siler mi? Verilerimin kaybolmasını istemiyorum sorun neden kaynaklı olabilir ve çözümü nasıl olabilir? Yardımcı olabilir misiniz lütfen?:(

Batarya kablosu belki temassızlık yapıyordur hocam. Resetten önce ona bir bakın.
Farklı kablolarla denedim fakat nafile. Şarjım %100 iken kapanıp 0 gösteriyor. kabloyla alakalı bir durum değildir gibime geliyor.
Düzeltme: Pardon batarya kablosu demişssiniz sanırım anakarta bağlanan şeyden bahsediyorsunuz kusura bakmayın.

Benim cihazım kapandı acılmıyor interneti delik deşik ettim bir şey yok anlattiklari yontemler ise yaramiyor hoperlor kisminda kirmizi isik yanip sonuyor anlamadim cildiracagim lutfen yardim edin.

Geri
Yukarı