Huawei Mate 20 Lite EMUI 12 alacak!

Gece saat 04.30'da gelen bildirimle uyandım çok şükür geldi ilk deneyimlerim boot ekranı ve ayarlardan Android ile ilgili ibareler kaldırılmış, hızlı pencereler eklenmiş(çok hoşuma gitti), animasyonlar değişmiş(fena durmuyor), bildirim paneli 2'ye ayrılmış sol taraf bildirimler sağ taraf kontrol paneli olmuş şu an için performans ile ilgili bir farklılık göremedim uzun uzadıya kullanamadım deneyimledikçe sizinle paylaşacağım. İyi sosyaller 😇.
Benim telefona en son gelecek sanırım :)

Hiçbir markanın lite serisi alınmazmış onu öğretti bu telefon bana.
İşin doğrusu evet Lite serilerini hiç bir zaman tercih etmedim o dönem maddi zorluk ve imkanlar mecbur kıldı ama tabularımı yıktı ya da daha iyisini alamayacağım için çok güzel geldi :D.
İlk deneyimlerim şu şekilde görsel animasyonlarda bayağı değişiklik var performans olarak bir tık hızlı geldi bana şarj optimizasyonu sanki eskiye göre daha iyi.
Bildirim paneli ve kontrol merkezi şeklinde 2'ye ayrılmış kontrol paneli özellikleri ve kullanılabilirlik açısından hoşuma gitti açıkçası WiFi, Bluetooh ve diğer aygıtlar kolayca yönetilebiliyor fakat alışamadım bir türlü ekranı sürekli sağdan indirmeye alışmışım bildirimlere ulaşmak zahmet gibi geldi.
Beklentimi karşıladı beklediğime değdi açıkçası güncelleme umarım ilerleyen zamanda hayal kırıklığı olmaz.

İşin doğrusu evet Lite serilerini hiç bir zaman tercih etmedim o dönem maddi zorluk ve imkanlar mecbur kıldı ama tabularımı yıktı ya da daha iyisini alamayacağım için çok güzel geldi :D.
İlk deneyimlerim şu şekilde görsel animasyonlarda bayağı değişiklik var performans olarak bir tık hızlı geldi bana şarj optimizasyonu sanki eskiye göre daha iyi.
Bildirim paneli ve kontrol merkezi şeklinde 2'ye ayrılmış kontrol paneli özellikleri ve kullanılabilirlik açısından hoşuma gitti açıkçası WiFi, Bluetooh ve diğer aygıtlar kolayca yönetilebiliyor fakat alışamadım bir türlü ekranı sürekli sağdan indirmeye alışmışım bildirimlere ulaşmak zahmet gibi geldi.
Beklentimi karşıladı beklediğime değdi açıkçası güncelleme umarım ilerleyen zamanda hayal kırıklığı olmaz.
Sanırım en son benim telefona gelecek :) hala gelmedi güncelleme.

Hocam o bahsettiğiniz EMUI 12 iPhone`a benzemiş hali sanırım. Yakınımın telefonu yakın zamanda bir güncellemede şarkı bölümü, saat, wi-fi, mobil veri yeri iPhone ye benzemişti çünkü. Ama P20 Lite kullanan arkadaşımda olmamıştı.

Geri
Yukarı