Huawei Mate 20 Lite Telefon güvenliği

Chosen One

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Huawei Mate 20 Lite telefon kullanıyorum. Dosyalar uygulamasına girdiğimde internetten indirilmiş birkaç dosya buldum. İsimleri sadece rakamlardan oluşuyordu. Kendim indirmediğime eminim. Dosyaları açmadan direkt sildim. Telefonumda halihazırda yüklü 2 tane antivirüs var (ESET Mobile Security Free ve Kaspersky internet Security Free ). Her gün tam tarama yapıyorum şu ana kadar sadece zararlı 1 dosya buldu ESET ve sildim. Konuya geri dönersek bu uygulamalar telefonun güvenliğini sağlar mı? Güvenliği belirsiz dosyalar ve APK uygulamalar yüklemediğim sürece.

Merhabalar. Huawei Mate 20 Lite telefon kullanıyorum. Dosyalar uygulamasına girdiğimde internetten indirilmiş birkaç dosya buldum. İsimleri sadece rakamlardan oluşuyordu. Kendim indirmediğime eminim. Dosyaları açmadan direkt sildim. Telefonumda halihazırda yüklü 2 tane antivirüs var (ESET Mobile Security Free ve Kaspersky internet Security Free ). Her gün tam tarama yapıyorum şu ana kadar sadece zararlı 1 dosya buldu ESET ve sildim. Konuya geri dönersek bu uygulamalar telefonun güvenliğini sağlar mı? Güvenliği belirsiz dosyalar ve APK uygulamalar yüklemediğim sürece.
Hocam zaten huawei'in hali hazırda güvenlik uygulaması var, indirdiğiniz dosyaları tarayan vs. Yani stock uygulama ile aynı işi göreceklerdir.

Format atmak yararlı olacaktır. Virüs programlarında bir şey çıkmasa dahi tehlikeli dosyalardır. Virüs programlarına göre hareket etmeyin. Çok kolay şekilde Crypte edilebiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şekilde arşivde de böyle ne olduğunu bilmediğim dosya buldum. Yine ismi rakamlardan oluşuyordu kaynak bilinmiyor. ZIP dosyasıydı galiba sıkıştırılmış. Tıkladım ve içinde bir sürü dosya vardı kaynağı bilinmeyen onu da sildim fakat içim rahat değil galiba format atmak gerek dediğiniz gibi.
Format atmak yararlı olacaktır. Virüs programlarında bir şey çıkmasa dahi tehlikeli dosyalardır. Virüs programlarına göre hareket etmeyin. Çok kolay şekilde Crypte edilebiliyorlar.

Kişisel bilgilerimi bilgisayara yedekleyip telefonu sıfırladım. Ama yanlışlıkla eski ayarlarımı ve dosyalarımı telefona geri yükleyince tekrar sıfırladım. Peki sıfırlamama rağmen herhangi bir virüs kalmış olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı