Huawei Mate 20 Lite vs Xiaomi Pocophone F1

auris06

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki telefondan birisini almayı düşünüyorum. Ancak Huawei Mate 20 Lite Türkiye garantili Xiaomi Pocophone F1 ise ithalatçı garantili ikisi arasındaki fark nedir, hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu iki telefondan birisini almayı düşünüyorum. Ancak Huawei Mate 20 Lite Türkiye garantili Xiaomi Pocophone F1 ise ithalatçı garantili ikisi arasındaki fark nedir, hangisini tercih etmeliyim?
Mate 20 lite performans anlamında Pocophone'un oldukça gerisinde
Lakin bu karşılaştırmanın sonucu sizin istek ve beklentilerinizi karsılaybilecek olan telefondur önceliklerinizi belirtirseniz çok daha iyi yardımcı olabiliriz.

Neden ki? Meizu 16 daha iyi kameraya sahip, arka kamera da ois, süper amoled ekran, metal kasa ve çentiksiz. Poco'nun tek avantajı işlemci bir tık iyi ama eline alınca 1500 tl'lik redmi note 5 daha klas görünüyor. :D
Pocophone'da ois olmamasına rağmen Meizu'dan daha sabit görüntüler çekiyor ayrıca Pocophone bence şık bir görüntüye sahip ama Meizu biraz daha önde doğrusu
Parmak izi okuyucusu daha hızlı çalışmakta. Ve 4000mah pil uçtu gitti? Tek Bariz bir şekilde Pocophone daha iyi bir batarya performansına sahip.Eğer Meizu 16 tercih edecek olsaydım tek sebebim tasarımı olurdu kamera anlamında Meizu 16 beni pek memnun etmemişti.

Pocophone'da ois olmamasına rağmen Meizu'dan daha sabit görüntüler çekiyor ayrıca Pocophone bence şık bir görüntüye sahip ama Meizu biraz daha önde doğrusu
Parmak izi okuyucusu daha hızlı çalışmakta. Ve 4000mah pil uçtu gitti? Tek Bariz bir şekilde Pocophone daha iyi bir batarya performansına sahip.Eğer Meizu 16 tercih edecek olsaydım tek sebebim tasarımı olurdu kamera anlamında Meizu 16 beni pek memnun etmemişti.

Ois zannedersem video da sıkıntı yani fotoğraf konusunda yine iş görüyor denebilir. Video konusunda da bir güncelleme yapmaları gerekiyor. Birde xiaomi çentik garabeti var, batarya konusuna gelirsek süper amoled faktörüde olduğundan fazla fark olacağını sanmıyorum.

Ois zannedersem video da sıkıntı yani fotoğraf konusunda yine iş görüyor denebilir. Video konusunda da bir güncelleme yapmaları gerekiyor. Birde xiaomi çentik garabeti var, batarya konusuna gelirsek süper amoled faktörüde olduğundan fazla fark olacağını sanmıyorum.
Bakın yazılımdan bahsetmedim birisi 3000mah diğeri 4000mah hiçbir android sürümü yada ekran 1000mah degerinde bir farkı kapatamaz üzgünüm

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı