Huawei Matebook 13 vs Huawei Matebook 14

Bütçe
7000
Anlamadım hocam?

Şu an kullandığım bilgisayar Acer Aspire 3 A315-23 Ryzen3 3250u bu bilgisayardan memnum olmadığım için bilgisayarımı değiştirmek istiyorum. Acer tavsiye etmem, MSI ise @AriceN'a katılıyorum MSI ürünleri gereksiz pahalı.
Ne zaman alacaksın diye sordum kardeşim.
Kullanıcı deneyimini merak ediyorum

Acer hissiyat olarak kalite izlenimi vermişti incelediğimde ama kullanımı nasıl olur bilmiyorum. Onun ram'i lehimli, yükseltme yapılamıyor ama diğerlerine göre fiyatı oldukça uygun olduğu için listeme almıştım.

Acer hissiyat olarak kalite izlenimi vermişti incelediğimde ama kullanımı nasıl olur bilmiyorum. Onun RAM'i lehimli, yükseltme yapılamıyor ama diğerlerine göre fiyatı oldukça uygun olduğu için listeme almıştım.

Acer'de RAM yükseltmesi yapabileceğin ekstra boş bir slot mevcut, 8 GB lehimli geliyor ek olarak boş bir slot var ve Swift için geçerlimi bilmiyorum ama Aspire 3 modelinde SATA konektör alarak 2.5 HDD takabiliyorsun.
Hocam benim bildiğim Vatan'da sıfır vade ile taksit var. Ben de D16 tavsiye ederim kendim de kullanıyorum.
Hocam siz Matebook D16'yı hangi amaçla kullanıyorsunuz? Ben çok fazla oyun oynayan birisi değilim, konuyu açarken belirttiğim gibi Minecraft ve ETS2 oynuyorum, ek olarak bilgisayar CS:GO ve Valorant tarzı arada kafa dağıtmalık çok sistem gerektirmeyen oyunları açsa benim için yeterli olur, benim asıl kullanım amacım grafik tasarım, Illustrator, Photoshop, Premiere Pro gibi Adobe programlarını rahatça kullanabileceğim bir bilgisayar arıyorum, D16 benim işimi görür mü? Yoksa 9-10 bin TL civarında harici ekran kartlı bir laptop mu almam gerekir? Rahatsız ettim fakat 2-3 haftadır araştırıyorum malum şartlardan dolayı sürekli bilgisayar değiştiremeyeceğim için alacağım bilgisayarın ihtiyaçlarımı karşılamasını istiyorum.
@@mYonniQ

Son düzenleme:
Acer'de RAM yükseltmesi yapabileceğin ekstra boş bir slot mevcut, 8 GB lehimli geliyor ek olarak boş bir slot var ve Swift için geçerlimi bilmiyorum ama Aspire 3 modelinde SATA konektör alarak 2.5 HDD takabiliyorsun.

Hocam siz Matebook D16'yı hangi amaçla kullanıyorsunuz? Ben çok fazla oyun oynayan birisi değilim, konuyu açarken belirttiğim gibi Minecraft ve ETS 2 oynuyorum, ek olarak bilgisayar CS:GO ve Valorant tarzı arada kafa dağıtmalık çok sistem gerektirmeyen oyunları açsa benim için yeterli olur, benim asıl kullanım amacım grafik tasarım, Illustrator, Photoshop, Premiere Pro gibi Adobe programlarını rahatça kullanabileceğim bir bilgisayar arıyorum, D16 benim işimi görür mü? Yoksa 9-10 bin TL civarında harici ekran kartlı bir laptop mu almam gerekir? Rahatsız ettim fakat 2-3 haftadır araştırıyorum malum şartlardan dolayı sürekli bilgisayar değiştiremeyeceğim için alacağım bilgisayarın ihtiyaçlarımı karşılamasını istiyorum.
@@mYonniQ

Hocam eğer yaratıcılıkta tam rahatlık istiyorsanız M1 Mac mükemmel.

Hocam eğer yaratıcılıkta tam rahatlık istiyorsanız M1 Mac mükemmel.
Hocam M1 Mac yaratıcılık anlamında benim işimi tam anlamıyla görebilecek seviyede, bundan şüphem yok, fakat belirttiğim gibi Minecraft ve ETS 2 oynuyorum, oyun anlamında düşük seviye bile olsa Mac'in çok iyi bir performans vereceğini düşünmüyorum, boşuna bilgisayarı zorlamanın bir anlamı yok bence, 9-10 bin civarında dediğim tarz oyunları rahatlıkla oynatabilecek aynı zamanda tasarım işlerinde kullanabileceğim bir laptop lazım, laptop benimle çok fazla gezeceği için hafif ve ince olması benim için avantaj, D16'nın dediğim tarz oyunları rahatça oynatabileceğini düşünüyorum, fakat yaratıcılık anlamında benim işimi görür mü emin olamadım, harici ekran kartlı bir model seçersem gerek kalınlığı gerek 2 kg ya varan ağırlığı kafam kadar adaptörü taşıma anlamında bana zorluk çıkartacak, D16 incelik hafiflik anlamında tam aradığım laptop, yaratıcılık anlamında da işimi görecekse D16'yı tercih edeceğim.

Hocam M1 Mac yaratıcılık anlamında benim işimi tam anlamıyla görebilecek seviyede, bundan şüphem yok, fakat belirttiğim gibi Minecraft ve ETS 2 oynuyorum, oyun anlamında düşük seviye bile olsa Mac'in çok iyi bir performans vereceğini düşünmüyorum, boşuna bilgisayarı zorlamanın bir anlamı yok bence, 9-10 bin civarında dediğim tarz oyunları rahatlıkla oynatabilecek aynı zamanda tasarım işlerinde kullanabileceğim bir laptop lazım, laptop benimle çok fazla gezeceği için hafif ve ince olması benim için avantaj, D16'nın dediğim tarz oyunları rahatça oynatabileceğini düşünüyorum, fakat yaratıcılık anlamında benim işimi görür mü emin olamadım, harici ekran kartlı bir model seçersem gerek kalınlığı gerek 2 kg ya varan ağırlığı kafam kadar adaptörü taşıma anlamında bana zorluk çıkartacak, D16 incelik hafiflik anlamında tam aradığım laptop, yaratıcılık anlamında da işimi görecekse D16'yı tercih edeceğim.

Hocam ama şu da bu gerçek D16 alsanız zaten ince olduğu için ve işlemcisiden kaynaklı darboğaz a uğrayacaktır ve istediğiniz performans ı göstermeyecektir. Bu noktada M1 Mac Minecraft rahatlıkla oynatır ancak ETS 2'yi ikisinin de oynayacağını düşünmüyorum.
(M1 Mac oynatabilir Tomb Raider oynatabilen laptop ETS mi açmayacak)

Geri
Yukarı