Çözüldü HUAWEI Matebook D 14 vs MacBook Air 13.3

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Seğmen

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Vektör Ekoloğu
Herkese selamlar. Bu sene uluslararası ilişkiler bölümünü kazandım. Şehir dışında yurtta kalacağım. Oyuncu değilim. Bölümüm gereği, kullanacağım sisteme ağır yük bindirecek bir yazılım da kullanmayacağım haliyle. Bu sebepten dolayı bütçem dahilinde 2 dizüstü bilgisayar arasında kaldım. İkisinin de linkleri ektedir.

1) HUAWEI MateBook D14 | HUAWEI Mağazası TÜRKİYE

2) Apple Okula Dönüş - Mac MWTJ2TU/A MacBook Air 13.3 inç 1.1GHz i3 8GB RAM 256GB SSD Uzay Grisi MWTJ2TU/A

Ana isteğim beni 5 - 6 sene götürebilecek, günlük kullanıma uygun, ergonomik bir bilgisayar edinmek. Bu amaç dahilinde 2 modelden sizce hangisini satın almak benim için daha mantıklı olur? MacBook Air'ın attığım Apple onaylı satıcı sitesinde 4 senelik garantisi mevcut. Bu 2 model dışında sizlerin daha uygun gördüğü modeller varsa pek tabii onlara da açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm
MAC kullanım açısından daha rahat olacaktır.
Pil konusunda 2 model de gayet iyi.
Eğer telefonunla uyumluysa Mac almanı şiddetle tavsiye ederim, çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
Sisteme çok yük bindirmeyeceğin için 2 PC'de senin için gayet uygun.
Ama Mac'in ekranı daha kaliteli ve kullanımı dediğim gibi çok daha iyi.
O yüzden Mac almanı tavsiye ediyorum.
Bence aradaki terk fark, hangi işletim sistemini istiyorsun?
Windows mu? MacOS mu?
Uzun ömürlü istiyorsan MacOS bir tık daha öne çıkıyor.

MAC kullanım açısından daha rahat olacaktır.
Pil konusunda 2 model de gayet iyi.
Eğer telefonunla uyumluysa Mac almanı şiddetle tavsiye ederim, çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
Sisteme çok yük bindirmeyeceğin için 2 PC'de senin için gayet uygun.
Ama Mac'in ekranı daha kaliteli ve kullanımı dediğim gibi çok daha iyi.
O yüzden Mac almanı tavsiye ediyorum.

Çözüm
Bu yazıyı arkadaşım ağzından yazdım. Kendisi bu güne kadar Windows kullandı fakat sisteme aşina olduğunu söyleyemem. Bu sebepten dolayı ister Windows ister macOS olsun onun için pek de fark etmeyecek. Yanıtınız için çok teşekkürler.

Bu yazıyı arkadaşım ağzından yazdım. Kendisi bu güne kadar Windows kullandı fakat sisteme aşina olduğunu söyleyemem. Bu sebepten dolayı ister Windows ister macOS olsun onun için pek de fark etmeyecek. Yanıtınız için çok teşekkürler.
Daha iyi bir cevap gelmez ise "En iyi cevap" seçebilir misiniz?

Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi arkadaşımın telefonu iPhone. Başta eklemeyi unutmuşum. En mantıklı seçenek Mac gibi duruyor o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı