Çözüldü Huawei Matebook D 2018'de mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

nagararcus

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ege
Daha fazla  
Meslek
EEM
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
970 Evo Plus + HDD
Ekran kartı
Nvidia MX150
İşlemci
Intel i5-8250u
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır Windows 11 kullanıyorum. Son 2 haftada 2 defa mavi ekran hatası aldım. İki süreçte de HDMI ile ekstra bir monitör bağlıydı. İlk hatada TV diğer hatada ekstra monitörüm bağlıydı. 2 hafta öncesine kadar bilgisayarıma çok fazla ekran bağlayan birisi değildim. Çift ekrana yeni başlamış birisiyim. Hatadan birkaç saniye önce ufak bir takılma yaşadığımı da belirtmeliyim.

4 adet minidump dosyalarımın içerdiği Yandex disk linki:

Laptop modelim: Huawei Matebook D (2018)

Çözüm
DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücünü kaldır ve yeniden yükle.

Çözüm

Hocam minidump dosyaları üzerinden yola çıkarak mı yoksa alışageldiğiniz bir hata olduğu için mi bunu önerdiniz?

Hocam minidump dosyaları üzerinden yola çıkarak mı yoksa alışageldiğiniz bir hata olduğu için mi bunu önerdiniz?
Merhaba.

@iCyrex'in tespiti doğru. Hata sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
Bunu belirtmek için yazmak istedim konuya ben çözeceğim diye dalmak gibi bir amacım yok.

Merhaba.

@iCyrex'in tespiti doğru. Hata sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
Bunu belirtmek için yazmak istedim konuya ben çözeceğim diye dalmak gibi bir amacım yok.
Teşekkür ederim. Technopat kullanıcılarına güvenim sonsuz. Sadece arkadaşım benzer bir hatayla karşılaşırsa direk ona da aynı çözümü sunabilir miyim diye sormak istedim. Sorunun bana özel olduğunu anladım.

Teşekkür ederim. Technopat kullanıcılarına güvenim sonsuz. Sadece arkadaşım benzer bir hatayla karşılaşırsa direk ona da aynı çözümü sunabilir miyim diye sormak istedim. Sorunun bana özel olduğunu anladım.
Tamamdır🙂 Eğer bir sorun olursa bu konudan devam edin sizinle ilgilenecektir arkadaş.

WinDbg uygulamasından en son aldığınız mavi ekranı analiz ettim ve NVIDIA sürücüsü olduğunu gördüm bundan mütevellit size DDU ile sil yükle yapın dedim hocam. Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bana.

Geri
Yukarı