i3 10110U macOS kurulur mu?

Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4-3200
SSD veya HDD modeli
M991_NVMe_Samsung 256 GB SSD
Ekran kartı
Intel UHD Graphics
İşlemci
i3-10110U
Ben VMware'a Sierra kurdum. Gerekirse oradan VMvare üzerinden USB oluştururum. Bana yardım edebilme şansınız var mı?

Wi-Fi: Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
M991 derken sanırım PM991'den bahsetmeye çalıştınız. Eğer öyleyse PM serisi SSD'ler sorun çıkarıyor. Her ne kadar bunun çözümü olsa da çok iyi çalıştığı söylenemez. SSD'den dolayı Catalina kurmanız daha iyi olur. Bu Monterey imajımız ve bu da Catalina. İmaja yazdırma işlemi orada belirtiliyor. Ekstra olarak videolu rehber isterseniz bunu kullanın. Ekstradan belirteyim, videoda gösterilen EFI yerine imajımızda bulunan EFI dosyasını kullanın.

Son düzenleme:
M991 derken sanırım PM991'den bahsetmeye çalıştınız. Eğer öyleyse pm serisi SSD'ler sorun çıkarıyor. Her ne kadar bunun çözümü olsa da çok iyi çalıştığı söylenemez. SSD'den dolayı Catalina kurmanız daha iyi olur. Bu Monterey imajımız ve bu da Catalina. İmaja yazdırma işlemi orada belirtiliyor. Ekstra olarak videolu rehber isterseniz bunu kullanın. Ekstradan belirteyim, videoda gösterilen EFI yerine imajımızda bulunan EFI dosyasını kullanın.

Teşekkürler ben Monterey ve Catalina denememe ragmen forumlarda cok defa panic veyahut +++++++++++diye hata verıyor bundan dolayı ben HDD bıle almak ıstedım bana konfıg hazırlama sansınız var mı Comet Lake detaylı ozelliker bu sayfada lütfen bir detaylı inceler misin ağabey bu sısteme ne yuklenır sıkıntısız.

1653749366437.png

usta çalışmıyor hard disk atar mısınız bana uygun bir hard disk takayım
RAM8 GB DDR4-3200SSD modeli PM991_NVme_samsung 256 GB SSD ekran kartı Intel UHD Graphics 610 işlemc I3-10 nesil 10110u CPU.

Wi-Fi: Intel(r) Wi-Fi 6 AX201 160 MHz.
Hangi Mac kurmam lazım sorun cıkarmayacak bir şey.

Dosya Ekleri

• 1653749366437.png
    1653749366437.png
    131,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcıları>Intel UHD Graphics>Sağ Tık>Özellikler>Detaylar>Donanım Kimliği.

Tamamdır hocam, anladığım kadarıyla UHD 620 var. Eğer öyleyse uyumludur, kuruluma geçebilirsiniz. Buradan Monterey imajını indirin ve içindeki RAW dosyasını BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın.
OpenCore: macOS Monterey 12.3 Intel & AMD Kurulum İmajı
Yazma işlemi bitince OC EFI diye bir bölüm oluşur o bölümün içindeki EFI/OC'ye girip Comet Lake UHD 620 içeren configin adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece config. Sonrasında macOS kurmak istediğiniz diskten bir bölüm ayırıp o bölümü herhangi bir formata biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarınızı yapıp kuruluma geçmeyi deneyin, kurulum açılırsa Disk İzlencesine girip tüm aygıtları göstere basıp ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sil butonuna basıp APFS olarak biçimlendirin. Biçimlendirme bitince geri dönün ve macOS'i yükleye basıp bölümü seçin.

Eğer o EFI ile sorun yaşarsanız o EFI'yi USB'den silin ve bu EFI'yi atın. Sonrasında EFI/OC/config klasörünün içinden uyumlu configi seçip EFI/OC'ye geri atın ve adını yine config yapın.

Tamamdır hocam, anladığım kadarıyla UHD 620 var. Eğer öyleyse uyumludur, kuruluma geçebilirsiniz. Buradan Monterey imajını indirin ve içindeki RAW dosyasını balenaEtcher ile USB'ye yazdırın.
Yazma işlemi bitince OC EFI diye bir bölüm oluşur o bölümün içindeki EFI/OC'ye girip Comet Lake UHD 620 içeren Config'in adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece Config. Sonrasında macOS kurmak istediğiniz diskten bir bölüm ayırıp o bölümü herhangi bir formata biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarınızı yapıp kuruluma geçmeyi deneyin, kurulum açılırsa Disk İzlencesine girip tüm aygıtları göstere basıp ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sil butonuna basıp APFS olarak biçimlendirin. Biçimlendirme bitince geri dönün ve MacOS'i yükleye basıp bölümü seçin.

Eğer o EFI ile sorun yaşarsanız o EFI'yi USB'den silin ve bu EFI'yi atın. Sonrasında EFI/OC/config klasörünün içinden uyumlu Config'i seçip EFI/OC'ye geri atın ve adını yine Config yapın.

Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkürederim hiç anlamadım ben komet mı kaby mı farklı görünüyor programlarda buimajı da dediğiniz gibi denedim genelde bu hatayı verıyor +++++++++++ bir de panic kaby comet hepsini denedim su an elımde guncelleme yaptığım bır vmvare macOS Monterey var oradan hazırlama varsa yardımcı olur musunuz?
Tamamdır hocam, anladığım kadarıyla UHD 620 var. Eğer öyleyse uyumludur, kuruluma geçebilirsiniz. Buradan Monterey imajını indirin ve içindeki RAW dosyasını balenaEtcher ile USB'ye yazdırın.
Yazma işlemi bitince OC EFI diye bir bölüm oluşur o bölümün içindeki EFI/OC'ye girip Comet Lake UHD 620 içeren Config'in adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece Config. Sonrasında macOS kurmak istediğiniz diskten bir bölüm ayırıp o bölümü herhangi bir formata biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarınızı yapıp kuruluma geçmeyi deneyin, kurulum açılırsa Disk İzlencesine girip tüm aygıtları göstere basıp ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sil butonuna basıp APFS olarak biçimlendirin. Biçimlendirme bitince geri dönün ve MacOS'i yükleye basıp bölümü seçin.

Eğer o EFI ile sorun yaşarsanız o EFI'yi USB'den silin ve bu EFI'yi atın. Sonrasında EFI/OC/config klasörünün içinden uyumlu Config'i seçip EFI/OC'ye geri atın ve adını yine Config yapın.

Tamam bunu Mac'den USB'me atacağım EFI'ye Windows okumuyor belleğimi şu an bu EFI'yle deneyecegım dedıgınız ımaj bende var

Yeni konular

Geri
Yukarı