Huawei Matebook D15 incelemesi

Merhabalar ürünü yaklaşık 2 haftadır aktif olarak kullanıyorum. Ürünün tüm detaylarını anlatmak için bu konuyu açtım. Parça parça cihaz hakkında bilgi vereceğim.

-Tasarım
Ürün tasarım açısından çok hoş metal bir kasa olmasıda ayrı bir albeni katıyor. Kasası sağlam ve güven veriyor.

428_428_165846B417AB233C7704400DFF4E253ABA5F53C9236A96FD.jpg

-Donanım
Cihaz Türkiye'ye sadece AMD Ryzen 3500U, 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile geliyor. Yurtdışında i3, i5, i7 ve Ryzen 7'li varyasyonları da mevcut. Üründe bir de parmak izi okuyucusu var ve gayet hızlı çalışıyor.

-Pil
Cihazın pili beni memnun etti tam olarak ssat veremem ama cihazın pil performansı gayet iyi sarj cihazıda klasik Type-C ve 65W çıkışa sahip.

-Kendi Yorumlarım
Öncelikle ben ürünü Huawei'in kendi sitesinden 4300TL'ye aldım. Cihaz performans açısından beni mutsuz etmiyor. Cihaz bir oyun bilgisayarı değil bunu önceden belirteyim. Ben kurduğum GTA 5, CS:GO gibi oyunlardan düşük ayarlarda ortalama bir performans aldım. Cihazda ısınma problemi yok GTA 5'de maksimum 70 dereceyi gördüm. Boştayken genelde fan açmıyor, fan açtığında ise sizi rahatsız etmeyecek çok hafif bir ses var. Yük altında ise doğal olarak fan sesini duyuyorsunuz. Ekran olarak gayet güzel IPS bir ekranı var ekran gövde oranı ise oldukça güzel çerçeveler ince. Cihaz yaklaşık 1, 5 kilo ve ince. İçerisinde ki SSD ise Samsung marka gayet güzel bir SSD cihaz yaklaşık 7 saniyede açılıyor. Biraz da eksi yönlerine değinmek gerekirse ürünün resmi sayfasında 16 GB RAM desteklediği yazsada içerisinde ki 8 GB RAM lehimli servis RAM yükseltmesi yapar mı onu bilmiyorum ama kullanım kılavuzunda RAM ile ilgili bir bilgilendirme yok. Diğer bir eksi yanı ise klavyede aydınlatma olmaması. Cihazda 1 adet M.2 yuvası var SATA SSD için boşluk konsada bir ara kablo olmadan bağlamak mümkün değil. Son olarak da cihazda bir adet USB 3.0 iki adet USB 2.0 girişi var. Benim cihaz hakkında ki yorumlarım bu kadar almayı düşünen veya sorusu olanlar konu altına mesaj yazabilir.

Gecen gun kisa sure kullandim.

- Pil omru yetersiz, klavye aydinlatma yok, travel distance az, karakter fontu cok ciliz, tepkisi kotu genel olarak. Touchpad tiklama olayi kotu, tap ve boyut fena degil. Renk gamutu yetersiz, ozellikle sari tonlarda.
+ Ses cok iyi, hafif, tasarimi guzel, throttling ayarini cok iyi fan gurultusu az ve cok sicakligi hissetmiyorsunuz, CPU performansi guzel ( o fiyata gore ), adaptoru cok guzel zarif tasarlanmis, webcam ve mikrofon donanimsal olarak kapatilabiliyor ( privacy ).

Bence o fiyata guzel laptop.

Gecen gun kisa sure kullandim.

- Pil omru yetersiz, klavye aydinlatma yok, travel distance az, karakter fontu cok ciliz, tepkisi kotu genel olarak. Touchpad tiklama olayi kotu, tap ve boyut fena degil. Renk gamutu yetersiz, ozellikle sari tonlarda.
+ Ses cok iyi, hafif, tasarimi guzel, throttling ayarini cok iyi fan gurultusu az ve cok sicakligi hissetmiyorsunuz, CPU performansi guzel ( o fiyata gore ), adaptoru cok guzel zarif tasarlanmis, webcam ve mikrofon donanimsal olarak kapatilabiliyor ( privacy ).

Bence o fiyata guzel laptop.
Fiyata göre değerlendirdiğim için biraz iyimser davrandım 4300TL'ye o fiyata alınabilecek en iyi laptop'tu bana göre. Şuan fiyatı yükselmiş.

Geri
Yukarı