HUAWEI Matebook D15 vs Asus VivoBook 15

Rowsen

Hectopat
Arkadaşlar merhaba laptop almayı düşünüyorum. Bu iki bilgisayarın arasında kaldım.
Amacım oyun oynamak değil Unity, Visual Studio, notepad++ gibi programlar kullanacağım ancak hangisinden daha fazla verim alabilirim bilmiyorum.
5-6 yıl kullanmayı planlıyorum en mantıklısı hangisidir sizce? Eğer ikisi de kötüyse başka bilgisayar önerebilirsiniz ama 6500 lirayı geçmesin.

Asus modelini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Aldığımın ertesi günü iade ettim. Profilimde konular var bende incehesap.com üzerinden aldım. Kullanılmış ürün gönderdiler ve iade süreci 3 ay sürdü. Laptop genel olarak güzel ama soğutması kötü. LOL oynarken ısınıp frekans düşürüyordu.

ben de huawei den yanayıım ama 1500 lira fiyat farkı var 6000 liraya önerebileceğiniz başka alternatif var mı?
tasarıma önem veriyorum bu arada

Asus modelini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Aldığımın ertesi günü iade ettim. Profilimde konular var bende incehesap.com üzerinden aldım. Kullanılmış ürün gönderdiler ve iade süreci 3 ay sürdü. Laptop genel olarak güzel ama soğutması kötü. LOL oynarken ısınıp frekans düşürüyordu.
Hocam arkadaş amacım oyun değil demiş.

Hocam arkadaş amacım oyun değil demiş.
Onu yazma sebebim genel bir ısınma sorunu olması. LoL gibi basit bir oyunda bile 85 derece üstüne çıkıp frekans düşürmek zorunda kalıyor. Boşta bile 45-50 derecelerde çalışıyor ve Chrome çalıştırdığınızda 70-75 derecelere çıkıyor. Tabi güç tasarrufu moduna alıp frekansı sınırlayarak ısınma sorununu çözebilirsiniz ama performans kaybı oluyor o zamanda.

Onu yazma sebebim genel bir ısınma sorunu olması. LoL gibi basit bir oyunda bile 85 derece üstüne çıkıp frekans düşürmek zorunda kalıyor. Boşta bile 45-50 derecelerde çalışıyor ve Chrome çalıştırdığınızda 70-75 derecelere çıkıyor. Tabi güç tasarrufu moduna alıp frekansı sınırlayarak ısınma sorununu çözebilirsiniz ama performans kaybı oluyor o zamanda.
Monster abra a5 misali..

Geri
Yukarı