Huawei Matebook D16 sesi az geliyor

PROTECTQ

Hectopat
Sabahtan beridir sürücü sorunlarıyla boğuşup duruyorum. Arkadaşlar her şeyi çözdüm derken ses çok az geliyor. Realtek sürücüsü yerine bu iniyor. İkisini de kaldırıyorum, donanım değişikliklerini tara diyorum, geri geliyorlar. Recep abi bu laptopun regedit kayıtlarını atmış, onda Realtek gözüküyorlar.
@Recep Baltaş hocam siz bu cihazın testini yaptınız hoparlör Realtek iken bende nasıl AMD gözükebilir lütfen yardım et.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-06 185211.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-06 185211.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 122
  • Ekran görüntüsü 2021-12-06 185429.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-06 185429.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:
Ekran görüntüsü 2021-12-06 185211.pngBendede bu şekilde gözüküyor. Sesi nahamic uygulamasından yükseltebiliyorsun.
Ama mikrofon çok kötü ses kesik kesik boğuk gidiyor karşıya görüntülü görüşme yapamıyoruz.

şöyle çözülüyor amd radeon ekran kartı driver ini yüklerken yüklenen ses driveriyla mikrofon sorunu çözülüyor ama ses gidiyor çok kısık çıkıyor. ben mikrofonu devre dışı yaptım öyle kullanıyorum ozaman sesteki cızırtıda azalıyor.

şöyle çözülüyor amd radeon ekran kartı driver ini yüklerken yüklenen ses driveriyla mikrofon sorunu çözülüyor ama ses gidiyor çok kısık çıkıyor. ben mikrofonu devre dışı yaptım öyle kullanıyorum ozaman sesteki cızırtıda azalıyor.
nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum biraz daha detaylı anlatabilir misin? pc kurulumu yaptıktan sonra radeon yazılımı yüklüydü dediğin driver farklı bir şey mi? ekte aygıt yöneticisi ve radeon yazılımının ekran görüntüsünü koydum yardımcı olursan çok mutlu olurum

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,7 KB · Görüntüleme: 68
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    759,3 KB · Görüntüleme: 71

ilk önce buradan ekran kartı driverini indir. sonra aygıt yöneticisinden bütün ses aygıtlarını ve ekran kartını kaldır. Sürücü silinsin mi diye soracak evet diyeceksin. sonra indirdiğin driveri kur yeniden başlat . mikrofon düzelicek ama ses çok kısık çıkıcak. yapamassanız yarın detaylı resim atarım.
driver ı kaç kere kurmayı denedim sürekli hata aldım hatayı ekte görsel olarak ekliyorum ayrıca aygıt yöneticisinde olması gerekenler ektekiler mi?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    12,9 KB · Görüntüleme: 59
  • 2.PNG
    2.PNG
    46,3 KB · Görüntüleme: 56
Aygıt yöneticisi Görüntü bağdaştırıcıdan ekran kartını kaldırın. Ayarlar uygulamalardan daha önce yüklenmiş olan amd radeon software yi kaldırın. Sonra tekrar yükleyin düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı