Huawei Matebook14 ekranda bozulmalar oluyor

y4vuzz

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
Yerleşik 16GB 2667MHz
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLB512HBJQ-00000
Ekran kartı
Vega7
Anakart
Huawei KLVL-WXX9
İşlemci
R5 4600H
Sorunu yaşadığım dizüstü: Huawei Matebook14 16+512 GB.
Sadece League of Legends oynarken, sesi açıp kıstığım da ve ekran parlaklığını değiştirdiğimde ibarede bozulma oluyor.

WhatsApp Image 2022-08-08 at 04.36.46.jpeg

DDU ile sürücüyü silip Huawei'nin önerdiği sürücüyü kurdum.

Bir bakıma ben de bunun gibi birçok sorun gördüm ve çözdüm, fakat iş kendi bilgisayarıma gelse hiçbir şey yapamaz oldum... Ne zaman servise göndersem de format atıp gönderdiler (3 kere). Bence problem VRAM'lerden kaynaklı gibi ama bilemiyorum, arkada GPU testi de dönüyor ve hiçbir anormallik yok (konuyu yazana kadar GPU testi tamamlandı ve her şey stabildi), sanki yine servis beni postalayacak gibi bir his var içimde. @Yener K. hocam sizi etiketleyip rahatsız etmek istemezdim ama bir görüşünüzü almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Matebook D16 var gerçekten sürücü konusunda o kadar lanet cihazlar ki bıktım artık. Kendi grafik sürücüsünü kurunca ses az geliyor başka sürücü kurunca görüntü bozuluyor cidden lanet olsun.

Sana önerim DDU ile önerilen sürücüyü sil AMD'nin kendi sitesinden WHQL sürücü indir öyle dene bir. Windows Update'den güncellemeleri duraklatmayı unutma eğer WHQL sürücü sorun çıkarmazsa Windows Update hide Tools ile Update'deki sürücüyü gizleriz.

Sana önerim DDU ile önerilen sürücüyü sil AMD'nin kendi sitesinden WHQL sürücü indir öyle dene bir. Windows Update'den güncellemeleri duraklatmayı unutma eğer WHQL sürücü sorun çıkarmazsa Windows Update hide Tools ile Update'deki sürücüyü gizleriz.
Teşekkür ederim hocam, deneyeceğim.

@PROTECTQ Hocam ben 5 tane WHQL 1 tane de onaylanmamış sürücü ile denedim fakat hepsi aynı sonucu verdi.

Şu an aktif olarak Riot destek ve Huwai teknik destek ile konuşuyorum fakat onlar ile de bir çözüm bulmuş değiliz.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam, deneyeceğim.

@PROTECTQ hocam ben 5 tane WHQL 1 tane de onaylanmamış sürücü ile denedim fakat hepsi aynı sonucu verdi.

Şu an aktif olarak Riot destek ve Huawei teknik destek ile konuşuyorum fakat onlar ile de bir çözüm bulmuş değiliz.

Hocam Huawei destekten beklediğiniz sonucu alacağınızı sanmam eğer çok büyük rahatsızlık vermiyorsa öyle kullanın derim. Ses sürücüsü için biz kaç kişi uğraştık hala çözüm bulamadık. Belki ileride çözülür.

Hocam Huawei destekten beklediğiniz sonucu alacağınızı sanmam eğer çok büyük rahatsızlık vermiyorsa öyle kullanın derim. Ses sürücüsü için biz kaç kişi uğraştık hala çözüm bulamadık. Belki ileride çözülür.
Hocam ben belirli bir süre daha sorunu çözmeye çalışacağım, herhangi gelişme olursa söylerim.

@PROTECTQ Hocam geçen yeniden WHQL sürücü kurulumu denedim ve işe yaradı. Rica etsem bir sonraki adımda ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

(Windows güncelleştirmeleri şu anlık kapalı)

Son düzenleme:
Hocam ben belirli bir süre daha sorunu çözmeye çalışacağım, herhangi gelişme olursa söylerim.

@PROTECTQ hocam geçen yeniden WHQL sürücü kurulumu denedim ve işe yaradı. Rica etsem bir sonraki adımda ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

(Windows güncelleştirmeleri şu anlık kapalı)

Hide or Show Windows Updates in Windows 10 bu linkten hide Tools'u indiriyorsun ve çalıştırıyorsun. Program sana 2 seçenek sunacak hide veya show sen hide seçeceksin ve Windows'un kurmaya çalıştığı sürücü önüne gelecek. Tiki seçip o Update'yi gizleyeceksin.

Hocam tam çözüldü derken WattMan hatası aldım.😶

Mantığı anladın ama değil mi? Doğru sürücüyü bulunca dediğimi yaparsın.

Huawei bence bu işi yapamamış benim laptopumda da bu tür sorunlar var. Mesela grafik sürücüsünü kendi kuruyor ekran gri oluyor. Kendim kuruyorum ses az çıkıyor. Bu şekilde laptopu da satamam Huawei de destek olmuyor. Artık yapacak bir şey yok keşke ASUS zenbook alsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı